Orākuls
Vecuma ierobežojuma brīdinājums!
Šis ir forums pieaugušiem cilvēkiem.
Tas nozīmē, ja tev vēl nav 18 gadu,
gaidīsim tevi savā pulkā vēlāk Smile
Pārkāpuma gadījumā tavi vecāki tiks informēti! Orakuls

Garīgā brieduma un pašapziņas brīdinājums!
Ja nespēj pastāvēt par savu viedokli bez garīga disbalansa,
kā arī apzinies, ka sev netīkamas diskusijas rezultātā nespēj patstāvīgi pamest forumu;
Tev reģistrēšanās ir aizliegta!

Orakuls

Filmas, kuras jānoskatās!

Lapa 14 no 16 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16  Next

Apskatīt iepiekšējo tematu Apskatīt nākamo tematu Go down

Re: Filmas, kuras jānoskatās!

Post  Melvins on Trešdiena 06 Janvāris 2016, 16:24

Super

Melvins

Taurus Number of posts : 7543
Foruma reputācija : 17920

Apskatīt lietotāja(-u) profilu

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Melvins on Ceturtdiena 07 Janvāris 2016, 13:26

The Danish Girl (2015)
http://www.imdb.com/title/tt0810819/

Kopenhāgena, 1926 gads. Jauns gleznotāju pāris, kādu dienu viņa palūdz viņam papozēt, kā sievietei… Viņam iepatīkas sieviešu drēbes, soli pa solim, līdz pat… Filma ir veidota pēc patiesiem notikumiem – aprakstītais pāris savā ziņā ir leģendārs, viņš tiek uzskatīts par vienu no pirmajiem Pasaulē, kurš realitātē centies izmainīt fiziski savu dzimumu un iedrošinājis pārējos „līdzīgi domājošos” rīkoties.
Kaut filma nominēta 3gab. „Zelta Globusa” balvām, ar ASV tai visai maz sakara - tas ir izteikts Anglijas/Eiropas kopražojuma darbs. Režisors – anglis Tom Hooper, savulaik saņēmis Oskaru par „The King’s Speech”, viņa kontā arī „Les Miserables”. Galvenajās lomās – anglis Eddie Redmayne (saņēmis pagājušā gada Oskaru par galveno vīrieša lomu), viņa tēlojums transformējoties kautrīgas sievietes lomā ir vienkārši fantastisks, Alicia Vikander (zviedru aktrise, man viņa arī dikti patika šī gada Aleksa Gārlanda darbā „Ex Machina”), te viņā tāda… nedaudz frivola, viegli izjusta, Ben Wishaw (Parfīma aktieris) – nelielā lomā u.c. Mūzikas orķestrācijas darbam sarakstījis Alexander Desplat – šīs autors ir absolūts mans pēdējo gadu favorīts, tēmas ir nepiespiesti vieglas, minimālisma stilā. Filmas vide, skati – Anglija, Dānija, Beļģija, Norvēģija, Vācija. Filmā viss ir nostrādāts filigrāni… līdz katram sīkumam, apskaužama kvalitāte. Viens no retajiem gadījumiem, kad mīlu teikt – Tu vari piepauzēt gandrīz vai katru filmas kadru un tas atsevišķi būs kā mākslas darbs. Skaisti, patiešām skaisti.
Par spīti nepierastajai tēmai (dzimuma maiņa) filma nevienu brīdi neliekas rupja vai kaut kādā ziņā perversa – te tās lietas savā apziņā vajadzētu nolikt malā, ja nu kādam tas iekšēji traucē.
Patiesībā… tā ir skumja, emocionāli izjusta drāma. Par cilvēku, kurš ir piedzimis „savādāks”, vai tāds kļuvis audzināšanas rezultātā. Un viņa centieniem kļūt par to, par ko viņš tiešām vēlētos būt. Par sapņu piepildījumu.
Mani 9 no 10.

Melvins

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  u154 on Piektdiena 08 Janvāris 2016, 01:04

Sanandreasa Luzums
http://www.imdb.com/title/tt2126355/

Patētisks sūds, kur pāris cilvēku glābšanās tiek pacelta pa virsu n-to simtu, tūkstošu citu nelaimei.

5 no 10.

u154

Sagittarius Number of posts : 1157
Foruma reputācija : 4664
Dzīvesvieta : u154

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Melvins on Piektdiena 08 Janvāris 2016, 10:15

u154 rakstīja:Sanandreasa Luzums
http://www.imdb.com/title/tt2126355/

Patētisks sūds, kur pāris cilvēku glābšanās tiek pacelta pa virsu n-to simtu, tūkstošu citu nelaimei.

5 no 10.

Pievienojos Smile
Rets dranķis.

Melvins

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Melvins on Svētdena 10 Janvāris 2016, 00:46

The Revenant (2015)
http://www.imdb.com/title/tt1663202/

19-tā gadsimta sākums. Necaurejami mūžameži, kuros ASV karavīri un algotņi dodas pēc zvēru ādām, ceļā sastopot karojošus indiāņus par savu dzimto zemi, mežonīgās dabas sagādātas grūtības. Stāsta epicentrā pieredzējis vīrs, kuru saplosa grizli lācis un viņš apstākļu spiests paliek viens (viņu nodod), aukstumā, bez ēdiena, ceļo uz tuvāko ASV fortu baidoties no katra zvēra, arī cilvēka – ka tik nav indiānis… Tāds diezgan skarbs, izdzīvošanas gabals.
Jaunākais Injaritu gabals – apskatot viņa filmogrāfiju manī rodas sajūta, ka viņš ir pilns melnuma, negatīvisma… (vienīgais patīkamais izņēmums ir filma „Birdman”). Tāds kā… melns krauklis. Agrāk man viņa filmas dikti patika, es vēl tagad viņu cienu – viedi taču! No otras puses es tagad domāju, kāpēc man šis viss ir jāizcieš? Līdzīgi man bija ar šo filmu – es spēju novērtēt to milzīgo ieguldīto darbu, bet… mani šis vairs neiedvesmo. Es neguvu ne baudu, ne arī kādu Lielu līdz pārdzīvojumu. Diemžēl.
Galvenajā lomā te Leonardo DiCaprio – saslavēts par šo lomu jau nu dikti, es nesaskatīju šeit to tēlojuma varenumu. Lielu lomu viņa izpausmēs spēlē grims, nu un… spēja nospēlēt – sāpes?, fiziskas! (ne emocionālas, pārsvarā). Tad jau man vairāk patika gļēvulīgi pārdrošā viņa pretinieka – Toma Hārdija nospēlētais tēls, tur bija acis. Domhnall Gleeson atveidotais rudā virsnieka tēls arī likās Labs.
Protams, protams, DiCaprio cīņa ar grizli lāci, kaut kā šī vislabāk palika atmiņā. Arī citas darbības ainas – izteikti reālistiskas, apziņas nervi savelkas vienā vienotā muskulī šo vērojot. Efektīgi līdz muguras kaulam. Mežonīgās dabas skati – draudīgi skaisti, apjaušot, kas aiz katra koka vai klints var slēpties?... Tomēr kopsummā esmu spiests teikt – novērtēju kvalitātes, bet… tomēr labāk atkārtoti skatos jauno „Mad Max”.
Mani 7 no 10.

Concussion(2015)
http://www.imdb.com/title/tt3322364/

Šis gadsimts - samērā mūsdienīgs stāsts, pēc patiesiem notikumiem. Pitsburgas morgā strādājošs patalogs atklāj, ka NFL (Nacionālā Futbola līga ASV, amerikāņu futbols) spēlētāji gūst sadursmju rezultātā smadzeņu traumas, kuras 40+ gadu vecumā var novest pie plānprātības, līdz pat letāliem iznākumiem – sajukšanai prātā, pašnāvībām…
Viņam pat izdodas veikt pētījumus, uzrakstīt rakstu zinātniskā medicīnas žurnālā. Bet tālāk… kurš gan šo ļaus? Amerikāņu futbols ir viena no nācijas pamatvērtībām – tradīcijas! Un arī Liela nauda… (tālāk stāstīt nevar).
Galvenajā lomā Will Smith, nominēts Zelta Globusam. Jā!, bija konkrēti 1 aina, kur viņš nospēlēja Tā!... ka… man likās wouw!, nebiju viņu vēl tik izjustu redzējis. Savādāk, Vils kā Vils (atvainojos).
Par pārējo – patiesībā šī ir tiešām laba, pat izglītojoša filma. Piemēram, es tik tālu par amerikāņu futbolu traumu jomā nekad nebūtu aizdomājies. Patīkami, ka darbā izmantoti vēl pavisam svaigi notikumi – beigu titru pēcvārdos pēdējā atzīme par galveno varoni datēta pat ar 2015-to gadu.
Un vēl vairāk patīkami – kopsummā filma „labi turas kopā”, ne ko pieņemt, ne ko atņemt. Un gabals ir bez milzīgām ambīcijām, nekā tepat augstāk esošā „The Revenant”.
Mani 7 no 10.

Melvins

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Melvins on Trešdiena 13 Janvāris 2016, 12:06

Room (2015)
http://www.imdb.com/title/tt3170832/

Nolaupīta jauna sieviete 7 gadus tiek turēta šķūnī/bunkurā – vēl vairāk, tur viņai ir piedzimis dēls, kuram jau 5 gadi… ārpasauli viņš redz tikai caur nelielu logu šķūņa griestos. Baisi smags gabals… Māte cenšās savu dēlu ar pasauli iepazīstināt kā vien prot, bunkurā ir vien pāris rotaļlietas – savstarpējās sarunas, kas ir labs un kas ir slikts. Mātes lomā – Brie Larson, tiko saņemts pelnīts Zelta Globuss. Viņas tēls tāds tā kā pusjukuši-psihadēlisks, bailes no reizi nedēļā atnākošā vīrieša sajaukumā ar brīžiem līdz pat histērisku spēku aizstāvēt savu 5 gadīgo dēlu. Otrs spēcīgais tēlojums – pats 5 gadīgais puika. Tā viņa... reakcija 1x ieraugot kokus, debesis, 1x dzīvē… Vēlāk arī – notēlotās bailes no visa nezināmā, šaubas, noslēgšanās sevī (jo agrāk viņa kompānija bija tikai māte, tagad – vai visa pasaule). Liela nozīme ir fonā skanošajiem trokšņiem, te ir izcila mūzika. Kvalitatīvs, skaudrs darbs.

Pati filma… es viņu sevī iekšēji sadalītu 2 daļās:
1) Filmas pirmā stunda – šķūņa/bunkura stāsts… tā kā tāda!, nedaudz monotona līnija,
kuras gaitā mums tiek aprakstīta šī smagā situācija, caur sadzīviskajām ainām mēs iepazīstam stāsta varoņus, saprotam situācijas traģiskumu,
šīs 1-mās daļas beigās puikam veiksmīgi izmūkot es sasniedzu tādu kā!, 1-mo filmas emocionālo kulmināciju – raudāju… tas ir precīzi šim darbam pa vidu,
2) Otrā daļa – jaunā pasaule… puikas saskarsme ar vēl neredzēto, apkārtējo reakcija uz notiekošo. Šī filmas daļa ir kā sazarota koka lapotne – patiesībā… tur ir tik daudz atsevišķu stāsta līniju, 7 gadu laikā pasaule aiz šķūņa durvīm ir izmainījusies…
Te ir ne tikai puikas stāsts, kurš reizēm pat vēlas atgriezties savā bunkurā. Te ir mātes blaknes nokļūstot brīvībā, viss visādas likstas… viņas vecāki, pa šiem gadiem izšķīrušies… un puikas vecmamma dzīvo kopā ar pilnīgi nepazīstamu vīrieti, vectēvs kaut kur citur…

Tā nu man sanāk šī filma, kā sazarots koks – sākumā stumbrs, pēc tam lapotne… Katram pašam izlemt, šo skatīties?, vai nē? Blieziens pa smadzeņu šūnām ir pamatīgs! Pēcgarša… vismaz uz pāris dienām, filmas ainas atgriežas, atgriežas apziņā, vēl un vēl…
Mani 9 no 10.

Melvins

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Melvins on Piektdiena 15 Janvāris 2016, 11:50

Vkrd noskatījos lielisku filmu. Itāļa Paolo Sorrentino jaunāko darbu - Youth (2015). www.imdb.com/title/tt3312830/

Smalks, smeldzīgs materiāls - par jaunību un vecumu, vairāk tendējoties uz 2 dzīves pusi, kad jau apzināmies sevi - atceramies... pārdomājam izdarīto, nožēlojam nepaveikto utt. Jaunības un vecuma kontrasti.
Michael Caine, Harvey Keitel - abi lieliski. Nu un... pārējā visa platforma - dabas skati, ēkas, vide. Mūzika!... Mani beigās saraudināja Smile
Nu, patīk man šādi gabali, patīk.
9/10.
(jāatzīst, ka Paolo iepriekšējais darbs - The Great Beauty/La Grande Bellezza, kurš starp citu ir ieguvis lielāku atzinību tautas un kritiķu vidū... mani īpaši neuzrunāja, likās tāds kā - emocionāli patukšs...).

Melvins

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Orākuls on Piektdiena 15 Janvāris 2016, 11:59

Melvins rakstīja:Nu un... pārējā visa platforma - dabas skati, ēkas, vide. Mūzika!... Mani beigās saraudināja Smile
Nu, patīk man šādi gabali, patīk.
Apmēram pusē izslēdzu HVZ

ps. varbūt tāpēc, lai nebūtu jāraud Ideja smiekliņš

Orākuls
Admin

Number of posts : 36418
Foruma reputācija : 73290
Dzīvesvieta : Galvaspilsēta

Apskatīt lietotāja(-u) profilu http://orakuls.forumotion.com

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Melvins on Piektdiena 15 Janvāris 2016, 12:38

Smile
Tāpēc jau mums katram ir sava gaume...
(Pasaules uztveres atšķiras utt.).

Melvins

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Melvins on Pirmdiena 18 Janvāris 2016, 12:25

Creed (2015)
www.imdb.com/title/tt3076658/

Formāts: izklaide.
Tēma: bokss, visiem Rocky un Stallones cienītājiem.
Rezultāts: Diemžēl gaidīju vairāk. Tādēļ „no daļas” varu teikt – vīlos… Parasta sporta filma, kas iecerēta kā Rokija seriāla turpinājums – protams!, beigās uzvar pozitīvais tēls.
Nesaskatīju Stallones tēlojumā Zelta Globusa balvu, likās… nu tur tagad būs! Bet nekā… (viedoklis personīgais, zinu zinu – daudziem patīk šis gabals).
Mani 6 no 10.

Irrational Man (2015)
http://www.imdb.com/title/tt3715320/

Tradicionālais Vudijs Alens – ne tas sliktākais viņa darbs, bet arī… ne labākais (šoreiz scenārijs ar + zīmi, kopumā). Vakara izklaidei – ir Ok. Joaquim Phoenix, Emma Stone – labi, bet arī nekas vairāk.
Mani 7 no 10.

Melvins

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Orākuls on Pirmdiena 18 Janvāris 2016, 12:27

Melvins rakstīja:
Irrational Man (2015)

Tradicionālais Vudijs Alens – ne tas sliktākais viņa darbs, bet arī… ne labākais (šoreiz scenārijs ar + zīmi, kopumā). Vakara izklaidei – ir Ok.  Joaquim Phoenix, Emma Stone – labi, bet arī nekas vairāk.
Mani 7 no 10.

Viedoklis sakrīt! Orakuls

Orākuls
Admin

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Melvins on Otrdiena 19 Janvāris 2016, 12:45

Orākuls rakstīja:
Melvins rakstīja:
Irrational Man (2015)

Tradicionālais Vudijs Alens – ne tas sliktākais viņa darbs, bet arī… ne labākais (šoreiz scenārijs ar + zīmi, kopumā). Vakara izklaidei – ir Ok.  Joaquim Phoenix, Emma Stone – labi, bet arī nekas vairāk.
Mani 7 no 10.

Viedoklis sakrīt! Orakuls

O!... vēl kāds jau ir redzējis Smile

Jā. Bet tas scenārijs - tāds riktīgi Vudij-Alenisks. Ar tādu pamatīgu devu ironijas - jo kas tad iegāza viņa perfekto slepkavību? Smile
Pareizi! Tās pašas abas sievietes, kuras tik ļoti pēc viņa alka - Kārās kaklā, "it kā...".
Ir ko padomāt.
Vai arī... kārtējo reizi noteikt - Sievietes!! smiekliņš

Melvins

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Melvins on Otrdiena 19 Janvāris 2016, 12:48

Trumbo (2015)
http://www.imdb.com/title/tt3203606/

Stāsts balstīts uz patiesiem notikumiem. Holivuda, 1947-tais… ideoloģiskais, „aukstais karš” starp PSRS un ASV. Komunistisku uzskatu dēļ no kino industrijas vides tiek „izraidīti” ap 10 slaveni scenāristi, to skaitā Dalton Trumbo. Daļa no viņiem pat spiesti izciest cietumsodu…

Šis darbs man riktīgi patika. Fantastiski!, es gandrīz neko nezināju par šo „Holivudas incidentu” 40-50-jos – „Hollywood 10”. Trumbo pilnīgi ignorēts no Holivudas kino pasaules puses – ir rakstījis n 3-ās kategorijas scenārijus praktiski par velti ne zem sava vārda, lai izdzīvotu. Sarakstījis „Romas Brīvdienas” - filma saņēmusi Oskaru, bet titros ir minēts cits vārds/uzvārds. Vēlāk arī man gana interesants likās „Spartacus” scenārija tapšanas process, kur pie viņa bija atnācis Kirk Douglas – es par šo visu nezināju, gāju līdz plauktam skatīties… kas man uz DVD vāciņa rakstīts?, jā – Dalton Trumbo.

Filma ir… laba drāma. Režisors Jay Roach man līdz šim raksturojies ar vienām vienīgām komēdijām, bet te – nopietns darbs. Bryan Cranston tēlojums Trumbo lomā – ideāls. Te gan man jāatzīst, es šo aktieri tomēr maz pazīstu. Jau kuro reizi mani patīkami pārsteidza Michael Stuhlbarg tēlojums – viņš ir viens no maniem jaunajiem favorītiem. Helen Mirren, Diane Lane – abas lieliskas. Kopsummā saku – patika, tas vēl būtu par maz. Atstāja iespaidu.
Mani 9 no 10.

Melvins

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  ursus on Otrdiena 19 Janvāris 2016, 15:19

kur ir bimuča solītā filma? viņš aizvien nespēj?

ursus

Pisces Number of posts : 7193
Foruma reputācija : 11971
Dzīvesvieta : OI

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  u154 on Piektdiena 22 Janvāris 2016, 12:21

u154

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Melvins on Piektdiena 22 Janvāris 2016, 13:40

Bridge Of Spies (2015)
http://www.imdb.com/title/tt3682448/

Stāsts  atspoguļo „aukstā kara” periodu starp ASV un PSRS. Spiegošana, spiegi, viņu notveršana un… apmaiņa, kas ir šī stāsta kulminācija. Patika. Labs darbs, nevienu minūti nebija garlaicīgi. Filmu veidojis dzīvais klasiķis – Stīvens Spīlbergs, kopā jau ar ilggadīgajiem sadarbības partneriem – Janusz Kaminski (operatora darbs), Tom Hanks – galvenās lomas atveidojums.
Filma pašlaik nominēta 6 Oskariem, ieskaitot labākās gada filmas titulam. Patīkami pārsteidza Mark Rylance PSRS spiega lomā – pamatota nominācija par 2 plāna vīrieša lomu (droši spējīga konkurēt ar Tom Hardy, Christian Bale sniegumiem). Lai arī cik tas neliktos dīvaini – nedaudz vīlos Toma Henksa sniegumā, viņš "atstrādāja"… varēja labāk. Bet, bet, bet!, tas nekādā gadījumā nenoliedz pārējās filmas kvalitātes… es teiktu, viss pārējais SPĒCĪGAIS!, šo filmu „izvelk”. Mūzika – Thomas Newman. Brāļu Koenu scenārijs, filmas dizains utt.
Mani  8 no 10 par šo darbu.

Carol (2015)
http://www.imdb.com/title/tt2402927/

50-to gadu Ņujorka, tās fonā romāns… starp divām sievietēm. Viena no viņām ir precējusies (Carol – Cate Blanchett), viņai ir meita. Otra – pavisam jauna pārdevēja rotaļlietu veikalā (Rooney Mara). Būtiska loma šeit notiekošajai drāmai ir esošajam laikmetam – tie 50-tie, kad vēl šāda veida attiecību modelis bija teju vai grēks. Bija jāslēpjas, jo tam sekoja sabiedrības nopēlums. Praktiski arī no šī aspekta izriet liela daļa no stāstā pasniegtajām problēmām. No mūsdienu skatu p-ta – nekas īpašs, jau pierasts…
Arī šī filma ir nominēta 6 Oskariem.
Emocionāli! – es stāstu sapratu, tomēr ekrānā notiekošais mani atstāja tā kā… bez līdz pārdzīvojuma. Tas jancīgi – arī pašam man. Jā!, man dikti patīk Keita Blanšeta (esmu viņas cienītājs) – diemžēl esmu spiests atzīt, viņa ir bijusi labāka (nav jau tālu jāmeklē, kaut vai tajā pašā „Blue Jasmin”). Rooney Mara – īsti neizprotu šoreiz viņas nomināciju 2 plāna labākās aktrises Oskaram.
Ja runājam par filmas tehnisko pusi – tad te nu ir viss Tip-Top. Kostīmi un vide (perfekti dokumentētā 50-to gadu ASV vides kapsula), operatora/režisora darbi, mūzika – ne nopriecāties.
Mani personīgie 7 no 10.

Melvins

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Orākuls on Piektdiena 22 Janvāris 2016, 13:51

Bridge of spies labs, skatāms Wink

Orākuls
Admin

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Orākuls on Pirmdiena 25 Janvāris 2016, 19:17

Vai var uz stulbumu, likumiem, dažādo izpratni par karu un ''biznesu''
paraudzīties caur labu dramatisma un humora izjūtas balansu?

Izrādās var!

A Perfect Day

Personīgi man ļoti patika scenārijs un idejas pasniegšanas stils Super Orakuls

Orākuls
Admin

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  u154 on Pirmdiena 25 Janvāris 2016, 19:59

Neķītrais opis

Viegla komēdija. Lai gan jociņi diezgan paprasti, tomēr skatāma (ja vien neesi puritānis, kam no neķītrībām ausis nokalst), uzmanību noturēja līdz pašam galam. Lielā mērā filmu "izvelk" Roberta DeNiro piedalīšanās tajā.

u154

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Melvins on Trešdiena 27 Janvāris 2016, 13:04

Brooklyn (2015)
http://www.imdb.com/title/tt2381111/

50-tie gadi, īru emigranti masveidā dodas uz ASV labākas dzīves meklējumos. To vidū arī jauna meitene, cerot atrast ko labāku par esošajiem dzīves apstākļiem Īrijā. Bruklinā viņai klājas tīri labi – viņa ir strādīga, gudra, labi audzināta. Seko 1-mā mīlestība… apstākļu diktēta atgriešanās Īrijā, kur tagad uz viņu skatās jau pavisam savādāk – pabijusi, mācījusies ASV, „visas durvis vaļā”. Izšķiršanās kur palikt – te?, vai tur?...
Patiesībā šī ir apbrīnojami gaumīga romantiska drāma. Es šādas filmas parasti saucu par „pelnrušķītes stāstiem”, bet nē… šoreiz šādi negribas izteikties – stāsts ir pārāk reālistisks, skaudruma un skumju caurvīts. Gan no 50-to gadu aspekta, kad esot nekam par kaut ko kļūt ir bezgala grūti (nevis kā mūsdienās), gan arī… sāpīgais aspekts, ka dzimtenē nespēj paveikt To, ko aizbraucot citur – sava veida laimes meklējumos, gan arī… sabiedrības aizspriedumainība – „Tu biji ASV!”, tātad tagad Tu esi jau kas vairāk… bet ak vai – viņa ir vienkārša, godīga, gudra, labi audzināta meitene, kādu Īrijā nav mazums.
Aktieru tēlojums – Saoirse Ronan, ne velti nominācija Oskaram, nepārspīlēts… tāds maigi emocionāls tēlojums. Nevaru nepieminēt arī abas galvenās viņu lomas – abi ir lieliski, gan Emory Cohen itāļu emigranta lomā, gan Domhnall Gleeson īra lomā (šis aktieris vispār man ir viens no pēdējo gadu favorītiem – About Time, Anna Karenina, Ex Machina, The Revenant). Atsevišķu galveno lomu šeit man atkal spēlēja filmas muzikālais celiņš – Michael Brook, es viņa darbu būtu nominējis Oskaram. Vispār jau filmas kopējā kvalitāte – te viss ir virs vidējā. Kostīmi, vide, galu galā… pats stāsts. Patiesībā – man dikti patika.
Mani 9 no 10.

Melvins

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Orākuls on Svētdena 31 Janvāris 2016, 12:22

Cilvēka dvēsele jeb ''es'' kā uzrakstīts kods.
Augstāka saprāta līdzdalība cilvēka dzīvē.
Principā, filma pieskarās idejām par manu pasaules uztveri Priecigs
Man gan ir daudz iebildumu meklējot dziļāku jēgu...taču,
no otras puses - ja filmas stāsts būtu jāuzņem sarežģītāk;
ne caur ierasto ''love story'' protokolu,
un vismaz saglabājot pamatdomu par to,
ka Augstākais saprāts atver spējas un informāciju tikai tiem,
kas paši uz to tiecas, un katram tikai savu daļu, savā laikā,
tad iespējams filma daudziem kļūtu neuztverama Priecigs

Transcendence

Vārdu sakot, neskatoties uz to ka priekš manis filma bišķi ''nedavilka'',
es tomēr saku, ka tā ir ļoti laba. Jo fantastika ir tas žanrs,
kas ļauj iziet ārpus rāmjiem,
kā rezultātā cilvēki aizmirst stereotipus un nereti nonāk pie jauniem atklājumiem.
(piemēram Žila Verna gadījums Smile )

Pūce filmu ieteiktu Orakuls

Orākuls
Admin

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Melvins on Svētdena 31 Janvāris 2016, 20:20

Orākuls rakstīja:
Transcendence

Pūce filmu ieteiktu Orakuls

Šī man no pēdējo gadu fantastikas gabaliem arī "gāja pie Sirds" Smile
Līdzvērtīgi "Ex Machina".
Ir par ko padomāti...

Melvins

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Orākuls on Svētdena 07 Februāris 2016, 12:12

Vai jums nav gadījies, ka zem jūsu idejām vai darbiem parakstās cits? Vīpsnā

Parasti tie citi, kas tā rīkojas, vienkārši cenšas izlikties labāki kā ir Smile
Taču izrādās ka var būt arī iemesli, kad jāļauj citam pārstāvēt tavu ideju/darbu
dēļ tā, ka idejas ir pārāk spēcīgas, ideoloģiski ierosinošas un tāpēc drošības, kā arī pastāvēšanas labad
nekādā veidā nedrīkst asociēties ar tevi, kā personību.

Trumbo

Man gan personīgi šķita bišķi dīvaini, ka tik spēcīgam scenāristam,
pat sākuma posmā bija pieņemama kaut kāda viena politiski/ideoloģiska nostāja HVZ
Ja jau reiz viņš bija spējīgs domāt tik plaši - bija jau uzreiz jāsaprot,
ka cilvēku veidotas varas struktūras un organizācijas ne pie kā pareiza neved Orakuls

Lai vai kā, biogrāfiskais stāsts liek aizdomāties;
cik patiesībā dzīvē ir īstu ideju ģeneratoru,
un cik ir vienkārši tādu, kas tiem piesūcas kā dēles Smile

Filmu drīzāk ieteiktu.

Orākuls
Admin

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Melvins on Svētdena 07 Februāris 2016, 14:55

Mans viedoklis par Trumbo 17lpp. Smile

Melvins

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Orākuls on Otrdiena 01 Marts 2016, 09:46

The Physician

Filma, kuru skatoties bija sajūta ka lasi grāmatu.
Kas patiesībā jau arī ir pēc romāna motīviem veidota.
Gara - vairāk, kā 2,5 h. Bet garlaicīgi, principā nebija Orakuls

Orākuls
Admin

Atpakaļ uz augšu Go down

Lapa 14 no 16 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16  Next

Apskatīt iepiekšējo tematu Apskatīt nākamo tematu Atpakaļ uz augšu

- Similar topics