Orākuls
Vecuma ierobežojuma brīdinājums!
Šis ir forums pieaugušiem cilvēkiem.
Tas nozīmē, ja tev vēl nav 18 gadu,
gaidīsim tevi savā pulkā vēlāk Smile
Pārkāpuma gadījumā tavi vecāki tiks informēti! Orakuls

Garīgā brieduma un pašapziņas brīdinājums!
Ja nespēj pastāvēt par savu viedokli bez garīga disbalansa,
kā arī apzinies, ka sev netīkamas diskusijas rezultātā nespēj patstāvīgi pamest forumu;
Tev reģistrēšanās ir aizliegta!

Orakuls

Join the forum, it's quick and easy

Orākuls
Vecuma ierobežojuma brīdinājums!
Šis ir forums pieaugušiem cilvēkiem.
Tas nozīmē, ja tev vēl nav 18 gadu,
gaidīsim tevi savā pulkā vēlāk Smile
Pārkāpuma gadījumā tavi vecāki tiks informēti! Orakuls

Garīgā brieduma un pašapziņas brīdinājums!
Ja nespēj pastāvēt par savu viedokli bez garīga disbalansa,
kā arī apzinies, ka sev netīkamas diskusijas rezultātā nespēj patstāvīgi pamest forumu;
Tev reģistrēšanās ir aizliegta!

Orakuls
Orākuls
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Telpaugi un to kopšana

+4
Rest:Art
jim-beam
Orākuls
Pele
8 posters

Lapa 1 no 2 1, 2  Next

Go down

Telpaugi un to kopšana Empty Telpaugi un to kopšana

Post  Pele Ceturtdiena 06 Februāris 2014, 09:21

Domāju, ka šad tad arī šāda vieta varētu noderēt Wink

Tātad jautājums-problēma: Nopirku prīmuliņas podiņos, ziedošas. Nopērkot ziediņi bija tumšās izteiktās krāsās, bet tagad, kad plaukst tie, kas nebija izplaukuši veikalā, tādi galīgi bāli, neizteiksmīgi, piemēram, no tumši sarkanā ir sanākuši dzeltenīgi brūni  Bēdīgs  Ik pa reizei laistīju mēslojumu ziedošiem istabaugiem, gaismas arī it kā pietiek  HVZ  Ko darīt?
Pele
Pele
Admin

Gemini Number of posts : 7162
Foruma reputācija : 90118
Join date : 27.02.13
Age : 40
Dzīvesvieta : Imanta

Atpakaļ uz augšu Go down

Telpaugi un to kopšana Empty Re: Telpaugi un to kopšana

Post  Orākuls Ceturtdiena 06 Februāris 2014, 09:42

Visticamāk, atbildi uz šo jautājumu vislabāk zina tirgotājs.
Nav jau nekāds noslēpums, ka telpaugi pārdošanai tiek ''uzpumpēti''.
Tiesa, tie kas ar to nodarbojas, diez vai to atzīs.
Runa gan vairāk par ''lielajiem/ekskluzīvajiem/eksotiskajiem'' telpaugiem.

_________________
Telpaugi un to kopšana Orakulmusha.sized
Orākuls
Orākuls
Admin

Number of posts : 43455
Foruma reputācija : 103529
Join date : 23.02.13
Dzīvesvieta : Paradīze

https://orakuls.forumotion.com

Atpakaļ uz augšu Go down

Telpaugi un to kopšana Empty Re: Telpaugi un to kopšana

Post  Pele Ceturtdiena 06 Februāris 2014, 09:46

Orākuls rakstīja:Visticamāk, atbildi uz šo jautājumu vislabāk zina tirgotājs.
Nav jau nekāds noslēpums, ka telpaugi pārdošanai tiek ''uzpumpēti''.
Tiesa, tie kas ar to nodarbojas, diez vai to atzīs.
Runa gan vairāk par ''lielajiem/ekskluzīvajiem/eksotiskajiem'' telpaugiem.
pirku Depo, diez kā "profesionālo"atbildi tur diez vai saņemšu. Varbūt vienīgi jāieiet kādā normālā puķu veikalā pajautāt, varbūt kāds varēs izstāstīt.
Pele
Pele
Admin

Gemini Number of posts : 7162
Foruma reputācija : 90118
Join date : 27.02.13
Age : 40
Dzīvesvieta : Imanta

Atpakaļ uz augšu Go down

Telpaugi un to kopšana Empty Re: Telpaugi un to kopšana

Post  Viesis Ceturtdiena 06 Februāris 2014, 09:49

Pele rakstīja:
Orākuls rakstīja:Visticamāk, atbildi uz šo jautājumu vislabāk zina tirgotājs.
Nav jau nekāds noslēpums, ka telpaugi pārdošanai tiek ''uzpumpēti''.
Tiesa, tie kas ar to nodarbojas, diez vai to atzīs.
Runa gan vairāk par ''lielajiem/ekskluzīvajiem/eksotiskajiem'' telpaugiem.
pirku Depo, diez kā "profesionālo"atbildi tur diez vai saņemšu. Varbūt vienīgi jāieiet kādā normālā puķu veikalā pajautāt, varbūt kāds varēs izstāstīt.

Krastielas Depo meitēni izklausījās visnotaļ saprātīgi HVZ un rezulātā nevis iepudrīja lai sapērkam nekam nevajadzīgas herņas... bet apgaismoja ka mums to nevajag :o

Skāde sīkāk varētu apstāstīt...

Viesis
Viesis


Atpakaļ uz augšu Go down

Telpaugi un to kopšana Empty Re: Telpaugi un to kopšana

Post  jim-beam Ceturtdiena 06 Februāris 2014, 09:50


_________________
baigais kupāts!!! Basketball
Sievieti BimBamam !
Es neesmu tajā vecumā, kad neko nesaprot un dara muļķības. Es esmu vecumā, kad tās dara apzināti un ar baudu.
jim-beam
jim-beam

Scorpio Number of posts : 17720
Foruma reputācija : 33058
Join date : 02.03.13
Age : 43
Dzīvesvieta : tur kur ir intresanti orakulam

Atpakaļ uz augšu Go down

Telpaugi un to kopšana Empty Re: Telpaugi un to kopšana

Post  Pele Ceturtdiena 06 Februāris 2014, 10:10

Es prasīju par prīmulām un to kāpēc tās zaudē ziedu krāsu, nevis vispārīgus sagrābstītus faktus par kaut kādiem telpaugiem Rolling Eyes 
Pele
Pele
Admin

Gemini Number of posts : 7162
Foruma reputācija : 90118
Join date : 27.02.13
Age : 40
Dzīvesvieta : Imanta

Atpakaļ uz augšu Go down

Telpaugi un to kopšana Empty Re: Telpaugi un to kopšana

Post  Pele Ceturtdiena 06 Februāris 2014, 10:12

Kindzulis rakstīja:
Pele rakstīja:
Orākuls rakstīja:Visticamāk, atbildi uz šo jautājumu vislabāk zina tirgotājs.
Nav jau nekāds noslēpums, ka telpaugi pārdošanai tiek ''uzpumpēti''.
Tiesa, tie kas ar to nodarbojas, diez vai to atzīs.
Runa gan vairāk par ''lielajiem/ekskluzīvajiem/eksotiskajiem'' telpaugiem.
pirku Depo, diez kā "profesionālo"atbildi tur diez vai saņemšu. Varbūt vienīgi jāieiet kādā normālā puķu veikalā pajautāt, varbūt kāds varēs izstāstīt.

Krastielas Depo meitēni izklausījās visnotaļ saprātīgi :hvz:un rezulātā nevis iepudrīja lai sapērkam nekam nevajadzīgas herņas... bet apgaismoja ka mums to nevajag :o

Skāde sīkāk varētu apstāstīt...
Ok, gaidīšu Skādi Wink
Vienmēr esmu bijusi apmierināta ar augiem ko nopērku depo, tagad arī sapirku hiacintes, tās smuki izziedējušas, stingras, foršas, a prīmulas man tagad ir maza bērna kaku krāsā, nevis koši sarkanas kādas arī nopirku  Evil or Very Mad 
Pele
Pele
Admin

Gemini Number of posts : 7162
Foruma reputācija : 90118
Join date : 27.02.13
Age : 40
Dzīvesvieta : Imanta

Atpakaļ uz augšu Go down

Telpaugi un to kopšana Empty Re: Telpaugi un to kopšana

Post  Viesis Ceturtdiena 06 Februāris 2014, 23:10

Pele rakstīja:
Kindzulis rakstīja:
Pele rakstīja:
Orākuls rakstīja:Visticamāk, atbildi uz šo jautājumu vislabāk zina tirgotājs.
Nav jau nekāds noslēpums, ka telpaugi pārdošanai tiek ''uzpumpēti''.
Tiesa, tie kas ar to nodarbojas, diez vai to atzīs.
Runa gan vairāk par ''lielajiem/ekskluzīvajiem/eksotiskajiem'' telpaugiem.
pirku Depo, diez kā "profesionālo"atbildi tur diez vai saņemšu. Varbūt vienīgi jāieiet kādā normālā puķu veikalā pajautāt, varbūt kāds varēs izstāstīt.

Krastielas Depo meitēni izklausījās visnotaļ saprātīgi :hvz:un rezulātā nevis iepudrīja lai sapērkam nekam nevajadzīgas herņas... bet apgaismoja ka mums to nevajag :o

Skāde sīkāk varētu apstāstīt...
Ok, gaidīšu Skādi Wink
Vienmēr esmu bijusi apmierināta ar augiem ko nopērku depo, tagad arī sapirku hiacintes, tās smuki izziedējušas, stingras, foršas, a prīmulas man tagad ir maza bērna kaku krāsā, nevis koši sarkanas kādas arī nopirku  Evil or Very Mad 
Prīmulas,cik man zināms,ir āra puķes un tām ir daudz sugu un atšķirīga kopšana,ziedēšana u.t.t.Nedrīkst laistot trāpīt lapām un ziediem un vēl nedrīkst pārlaistīt.patīk tām pavēsa vieta un gaisma.
Labs mēslojums ir Green ok premium(humusvielu koncentrāts) telpaugiem un balkona puķēm-laistu ar to gan dracēnu,gan līdakastes...visiem patīk(nu augiem) Smile
Nezinu ko Kindzulis domāja,teikdams,ka es zināšot...drīzāk varu pastāstīt kā ātri nobendēt orhideju Priecigs
Skaties vai nav sakne sapuvusi,ja tie ziedi brūnā krāsā Rolling Eyes

Viesis
Viesis


Atpakaļ uz augšu Go down

Telpaugi un to kopšana Empty Re: Telpaugi un to kopšana

Post  Rest:Art Piektdiena 07 Februāris 2014, 04:46

1) Noliec to brīnumu gaišā vietā, pēc iespējas saulainākā.
2) Laistīšanai izmanto iepriekš sagatavotu ūdeni. Tas nozīmē - ņem burku, ielej tajā ūdeni, atstāj lai 2 dienas nostāvas un tikai tad laisti. No tā Tev būs divi zaķi ar vienu šāvienu - viss liekais, kas mēdz rasties no krāna, nosēdīsies, ūdens būs tīrāks. Un pie reizes tas sasils istabas temperatūrā, kas nozīmē, ka puķītei nebūs "šoka". Lai cik smieklīgi tas neliktos, augiem mēdz būt šoks no temperatūras svārstībām.
3) Kā Skāde jau minēja, nelej uz lapiņām un nepārlaisti. Nepārlaistīt nozīmē nelaistīt biežāk kā reizi 4 dienās, ja vien Tev istabas temperatūra nepārsniedz 26 grādus. Ja pareizi saprotu, puķe vēl ir maziņa - nesen no Depo. Tam podiņam apakšā ir caurumiņi. Paliec zem tā podiņa dziļāku apakštasi vai nelielu bļodiņu un lej ūdeni tajā. Tik mazam podiņam vairāk kā 100ml ūdens uz 4 dienām nav nepieciešams.
4) Mēslošanai ar kaut kādiem speciālajiem līdzekļiem neaizraujies. Pilnīgi pietiks ar parasto lēto Vito baltajā pudelē, ja vien lietosi to, kā paredzēts instrukcijā. Kas par daudz, tas par skādi. Kā ir ar to mēslojumu, ko Skāde ieteica, nemācēšu spriest, tāpēc neņemos to nedz kritizēt, nedz slavēt.
5) Pat tad, ja sāk šķist, ka puķītei varbūt būtu labāk būtu lielākā podiņā, ātrāk par marta beigām pārstādīt to nebūtu vēlams. Puķe tagad ir "ieziemojusies". Kad pārstādīsi, izvēlies zemi stādiem, nevis istabas augiem. Prīmula pēc definīcijas nav istabas augs.

Atceries, ka lai cik skaists tas podiņš neliktos, Tu audzini istabā savvaļas augu, praktiski nezāli (Pavēro, kā tā aug dabā - padod tik vietu un tempā prīmulas to aizņems). Jo dabiskāku vidi augam radīsi, jo smukāka viņa Tev būs.
Pie kam, ja viņa Tev tagad ir bāla, košāka viņa Tev paliks apmēram pēc mēneša, ne ātrāk, tāpēc bruņojies ar pacietību un apklusini to balstiņu sevī, kas saka, ka nedaudz vairāk ūdens un mēslojuma nāks puķītei tikai par labu. Patiesībā būs otrādi.

Lai labi aug Smile

_________________
Telpaugi un to kopšana 3fd6459def94221c60a58aa1ce73bbf4
Rest:Art
Rest:Art

Taurus Number of posts : 4871
Foruma reputācija : 10591
Join date : 10.11.13
Age : 36
Dzīvesvieta : Stabu iela

Atpakaļ uz augšu Go down

Telpaugi un to kopšana Empty Re: Telpaugi un to kopšana

Post  Pele Piektdiena 07 Februāris 2014, 08:30

Nu plus mīnus daru tā kā Jūs abas te rakstat, laistu ar nostādinātu ūdeni, leju apakštrauciņā, mēslojums Vito.
To jau es saprootu, ka nebūs man viņa mūžīgs istabaugs, gribējās tik tagad papriecāties par smukiem ziediņiem un tad pēc tam, kad būs noziedējusi vēlāk pavasarī vest uz laukiem un stādīt dobē. Tīri labi aug, kad izstāda ārā.
A par orhidejām - viņām ir svarīgi vai patīk vieta vai nepatīk, iepriekšējā dzīvoklī man neviena neizdzīvoja, šajā aug griezdamās  Priecigs  Nopērku depo tās nocenotās, mājās pārstādu un pēc brītiņa šās jau sāk dzīt jaunus ziedkātus. Es pat nečakarējos ar to mērcēšanu, laiku pa laikam apleju, apsmidzinu lapas, ja pārāk sauss gaiss mājās un ir ok Wink
Pele
Pele
Admin

Gemini Number of posts : 7162
Foruma reputācija : 90118
Join date : 27.02.13
Age : 40
Dzīvesvieta : Imanta

Atpakaļ uz augšu Go down

Telpaugi un to kopšana Empty Re: Telpaugi un to kopšana

Post  Pele Piektdiena 11 Aprīlis 2014, 12:55

Pele rakstīja:
Skāde rakstīja:
Skāde rakstīja:Pele-man te nopietnas dabas jautājums,Tu tak no istabas augu dzīves ar saproti kautko? Rolling Eyes
Lieta tāda,ka gribu pārstādīt dracēnu,bet īsti nesaprotu vai tagad drīkst to darīt...šī man lapas nolaidusi-tāda sērīga stāv...
Izlasīju,ka lapsastēm līdakastēm patīk,ka saknes ir saspiestas...varbūt tai dracēnai ar nemaz nevajag lielāku podu...?Varbūt vaina kur citur?
Pele? Rolling Eyes

ja lapas nolaidusi, tad vai nu par daudz gaismā stāv vai par sausu, ir iekaltusi, dzer viņa daudz, laistīšanas reizēs jāuzlej ne tikai pa druskai, bet kārtīgi.
Vēl viens variants, ka viņai vnk kaut kas nepatīk. Vai arī tas, ka tiešām par maz saknēm vietas, vajag gan viņām diezgan lielu podu, mums laukos bija tāda uz 2 m augsta, saplēsa ar saknēm podu.
Ja pārstādīšana nelīdz un nekas neuzlabojas, risinājums ir nošņāpt līdz vietai no kuras grib, lai atkal zarojās. Viņa ik pa laikam paliek veca, un ir jānogriež, lai veido jaunus lapu pušķus, nogrieztajā vietā parasti izlien 2-4 jauni stumbri, kas zarojās.
Mājās nofočēšu savu, mana ir jau pa vairākas reizes griezta, jo neļauju izaugt pārāk lielai, jo man nav kur viņu likt, vienu ziemu vēdinot istabas apsaldēju viņu, tad arī nācās griezt nost Very Happy
Tagad gan labāk nez vai vajag kaut ko jebko ar viņu darīt, labāk pagaidi, kad jauns mēness iestāsies, jo nu jau tomēr vairāk uz pilno ir HVZ Rolling Eyes
Pele
Pele
Admin

Gemini Number of posts : 7162
Foruma reputācija : 90118
Join date : 27.02.13
Age : 40
Dzīvesvieta : Imanta

Atpakaļ uz augšu Go down

Telpaugi un to kopšana Empty Re: Telpaugi un to kopšana

Post  Viesis Piektdiena 11 Aprīlis 2014, 13:07

Man ir tāda apmēram 60 cm augsta Telpaugi un to kopšana Dracena_tricolor_6025
No šitās sērijas...
Būs jāgaida jauns mēness un ta mēģināšu pārstādīt...redzēs vai izdzīvos mana nabadzīte.

Viesis
Viesis


Atpakaļ uz augšu Go down

Telpaugi un to kopšana Empty Re: Telpaugi un to kopšana

Post  jim-beam Piektdiena 11 Aprīlis 2014, 13:20

ja jau par palmāt tad! man mājās ir tāda pati kā Skādei bet nu jau laikam augumā ir ap 2m esmu jau 3x podu licis lielāku. Protams augs aug un ir itkā normāls, lai gan tajā pat laik;ā es to augu vairs lielāku negribu. Man vienkārši trūkst vietas ko darīt?

Cik saprotu ja nelikšu lielāku podu tai tad tā palma man nosprāgs!!!! Bēdīgs

_________________
baigais kupāts!!! Basketball
Sievieti BimBamam !
Es neesmu tajā vecumā, kad neko nesaprot un dara muļķības. Es esmu vecumā, kad tās dara apzināti un ar baudu.
jim-beam
jim-beam

Scorpio Number of posts : 17720
Foruma reputācija : 33058
Join date : 02.03.13
Age : 43
Dzīvesvieta : tur kur ir intresanti orakulam

Atpakaļ uz augšu Go down

Telpaugi un to kopšana Empty Re: Telpaugi un to kopšana

Post  Melvins Piektdiena 11 Aprīlis 2014, 13:26

Palmas aug... neko darīt Smile
Man arī ir līdzīga, kā bildē - savi 10 gadi jau būs... (2x pārstādīta).

_________________
Ej.Lido.Krīti.Celies.Ej.Lido.. .
Melvins
Melvins

Taurus Number of posts : 7999
Foruma reputācija : 23260
Join date : 25.02.13
Age : 53

Atpakaļ uz augšu Go down

Telpaugi un to kopšana Empty Re: Telpaugi un to kopšana

Post  jim-beam Piektdiena 11 Aprīlis 2014, 14:02

kur jums viņas tik lēnu aug???? Manējai labi ja kādi gadi 8 laikam ir kad uzdāvin;aja tad bija tāda ap 25 - 35 cm augumā. A tagad jau garāka par mani!  EMO 

_________________
baigais kupāts!!! Basketball
Sievieti BimBamam !
Es neesmu tajā vecumā, kad neko nesaprot un dara muļķības. Es esmu vecumā, kad tās dara apzināti un ar baudu.
jim-beam
jim-beam

Scorpio Number of posts : 17720
Foruma reputācija : 33058
Join date : 02.03.13
Age : 43
Dzīvesvieta : tur kur ir intresanti orakulam

Atpakaļ uz augšu Go down

Telpaugi un to kopšana Empty Re: Telpaugi un to kopšana

Post  Orākuls Piektdiena 11 Aprīlis 2014, 14:32

jim-beam rakstīja:ja jau par palmāt tad! man mājās ir tāda pati kā Skādei bet nu jau laikam augumā ir ap 2m esmu jau 3x podu licis lielāku. Protams augs aug un ir itkā normāls, lai gan tajā pat laik;ā es to augu vairs lielāku negribu. Man vienkārši trūkst vietas ko darīt?

Cik saprotu ja nelikšu lielāku podu tai tad tā palma man nosprāgs!!!! Bēdīgs
Pele tak rakstīja, ka var apgriezt, ja negrib, lai aug lielāka  Rolling Eyes 

_________________
Telpaugi un to kopšana Orakulmusha.sized
Orākuls
Orākuls
Admin

Number of posts : 43455
Foruma reputācija : 103529
Join date : 23.02.13
Dzīvesvieta : Paradīze

https://orakuls.forumotion.com

Atpakaļ uz augšu Go down

Telpaugi un to kopšana Empty Re: Telpaugi un to kopšana

Post  Pele Svētdena 11 Maijs 2014, 21:10

ursus rakstīja:
hipeastrs:

1) Pirms stādīšanas  sīpolu apmēram 3 h mērcē gandrīz karstā ūdenī (apmēram +45º C), tad novieto tumšā vietā. Iepriekšējā sezonā labi barots sīpols pēc šādas izsildīšanas 20- 25 dienu laikā sasparojas uz varenu ziedēšanu, vienlaikus attīstot pat divus trīs ziednešus.

Ievēro- tik varmācīgi izprovocēts sīpols jūtas pietiekami noguris, lai nākamajā gadā neziedētu.

2) Ļauj amarillim atpūsties. Tas nozīmē, ka jūlijā vai augustā augu pārtrauc mēslot, augusta beigās, septembra sākumā- arī laistīt. Kad amarillim nokalst lapas, podu ar sīpolu noliek tumšā, sausā vietā. Nav pamata apgalvojumam, ka amariļļi labāk zied, ja sīpolus glabā vēsās telpās, taču zināms, ka tos droši var turēt +5…+9º C temperatūrā- ziedēšanu tas nepavājina. No janvāra vidus atsāk laistīt. Pareizi kopts, ar barības vielām piesātināts sīpols uzzied apmēram pēc 30- 40 dienām.

Ievēro- Istabas apstākļos ir diezgan grūti panākt, lai amarillis uzziedētu kādā konkrētā datumā, jo katram sīpolam ir savs raksturs- tas var uzziedēt agrāk vai vēlāk nekā esat iecerējuši.

3) Ja vēlaties, lai hipeastrs uzziedētu vairāk uz pavasari, atstājiet to ilgāk tumsā, taču regulāri pārbaudiet, vai nav parādījies ziednesis. Tiklīdz tas redzams, novietojiet podu gaismā un pamazām sāciet laistīt.

4) Lai augustā vai septembrī hipeastrs uzziedētu atkārtoti, jūlijā ar asu nazi vai šķērēm nogriež lapas un apmēram uz mēnesi pārtrauc laistīt.

Ievēro- pēc tāda stresa augs ir pelnījis, lai to labi pabaro, citādi tas nākamajā pavasarī neziedēs.

5) Pārstādot hipeastru, ievērojiet, lai 1/3 sīpola atrastos virs augsnes. Pārāk dziļi iestādīti sīpoli zied nelabprāt.
Pele
Pele
Admin

Gemini Number of posts : 7162
Foruma reputācija : 90118
Join date : 27.02.13
Age : 40
Dzīvesvieta : Imanta

Atpakaļ uz augšu Go down

Telpaugi un to kopšana Empty Re: Telpaugi un to kopšana

Post  Pele Svētdena 11 Maijs 2014, 21:13

ursus rakstīja: Hipeastrs
Posted by celojumuagentura
Novembris 15, 2013 Home

Hipeastrs (Hippeastrum), Šo amariļļu (Amaryllidaceae) dzimtas krāšņi ziedošo sīpolaugu joprojām bieži saucam par amarilli, kuru Latvijas veiklos būs pagrūti atrast. Diemžēl arī komerciāli daudzi hipeastri tiek pādoti ar šo populāro vārdu, tādējādi neskaidrību vien vairojot.  Hipeastrs un amarillis abi ir vienas dzimtas augi, kurus speciālists atšķirs pēc zieda uzbūves, bet parasts telpaugu mīļotājs visvieglāk – pēc ziedēšanas laika, jo hipeastrs zied pavasarī, bet amaryllis – rudenī.


Abus augus var atšķirt arī pēc lapotnes un pirmo dzinumu parādīšanās. Hipeastram lapas un ziedpumpurs no zemes spracas gandrīz vienlaicīgi, savukārt īstais jeb savvaļas amarillis (A. Belladonna) vispirms virszemē laiž lapas, kas atmirst, kolīdz virszamē sāk spraukties ziedkāts. Hipeastriem kā daudz populārākiem telpaugiem atrodami hibrīdi ar visdažādāko krāsu ziediem, bet amariļļu ziedi ir gaiši rozā un balti.

Izcelsme: Abi augi nāk no dažādām pasaules malām. Hipeastra dzimtene ir Diemvidamerikas tropi, bet savvaļas amaryllis aug Dienvidāfrikā. Ar augu taksanomiju strādājis Kārlis Linnejs, kaurš neapzinoties, iespējams, arī radījis šo sajukumu 11753. Gadā ieviešot vārdu  Amaryllis belladonna, – tolaik abi augi vēl tika ieskaitīti vienā ģintī.

Augsne. pH 5,5 – 6, lapu, māla velēnu un trūdzemes (var pievienot kompostu) maisījumu (1:1:1).


amarillis belladonna
Klimats: Kad pavasarī pamanat spraucamies hipeastra ziedkātu, velciet to ārā no tumšās pagultes vai pieliekamā, laiks to novietot uz gaišākās palodzes.

Laistīšana: Augšanas periodā laista, kolīdz augsnes virskārta nožuvusi, ziemā – tikpat kā nemaz.

Mēslošana: Augu piebaro sākoties augšanas periodam. Īpaši svarīgi hipeastru mēslot ir pēc noziedēšanas (līdz pat jūlijam), kad tas sāk uzkrāt spēkus sīpolam. Mēslošanai der mūsu pašu labi zināmais „Vito”.

Pārstādīšana: Hipeastru nav nepieciešams bieži pārstādīt, bet, ja sīpolam pods tomēr kļuvis par mazu, dariet to pirms vai pēc miera perioda.



Piezīmes: Vasaras beigās hipeastrs pamazām dodas atpūtā, ko var pamanīt pēc dzeltējošajām lapām. Augs  jānovieto tumšākāun, ja vien iespējams, arī vēsākā vietā, piemēram, verandā. Par pavasara sākšanos augs to paziņos ar pirmajiem dzinumiem. Ziemā  hipeastru laista minimāli (vai, pēc pieredzes, nemaz) un nemēslo. Pēc noziedēšanas rūpīgi jāturpina kopt līdz rudenim, lai nākamajā pavasarī sagaidītu spēcīgus ziedus.

Varat pamēģinār citur literatūrā atrodamo informāciju, ka hipeastrs miera periodā jātur ledusskapī papīra tūtē, izcelts no zemes.

Augs satur indīgas vielas.

Pele
Pele
Admin

Gemini Number of posts : 7162
Foruma reputācija : 90118
Join date : 27.02.13
Age : 40
Dzīvesvieta : Imanta

Atpakaļ uz augšu Go down

Telpaugi un to kopšana Empty Re: Telpaugi un to kopšana

Post  Viesis Trešdiena 29 Oktobris 2014, 19:39

Telpaugi un to kopšana Smiley-ashamed005

Amariļļi izskatās padevušies...sīpoli vien rēgojās... ko darīt?

Viesis
Viesis


Atpakaļ uz augšu Go down

Telpaugi un to kopšana Empty Re: Telpaugi un to kopšana

Post  Pele Trešdiena 29 Oktobris 2014, 19:46

Skāde rakstīja:Telpaugi un to kopšana Smiley-ashamed005

Amariļļi izskatās padevušies...sīpoli vien rēgojās... ko darīt?
nu es nevarēšu šajā jautājumā dot padomu, man pašai viņi neizdzīvo vairāk par 1 sezonu Rolling Eyes
Pele
Pele
Admin

Gemini Number of posts : 7162
Foruma reputācija : 90118
Join date : 27.02.13
Age : 40
Dzīvesvieta : Imanta

Atpakaļ uz augšu Go down

Telpaugi un to kopšana Empty Re: Telpaugi un to kopšana

Post  Viesis Trešdiena 29 Oktobris 2014, 19:47

Pele rakstīja:
Skāde rakstīja:Telpaugi un to kopšana Smiley-ashamed005

Amariļļi izskatās padevušies...sīpoli vien rēgojās... ko darīt?
nu es nevarēšu šajā jautājumā dot padomu, man pašai viņi neizdzīvo vairāk par 1 sezonu Rolling Eyes
izauga lapiņas un tad izbeidzās Bēdīgs (vairākas reizes šogad)

Viesis
Viesis


Atpakaļ uz augšu Go down

Telpaugi un to kopšana Empty Re: Telpaugi un to kopšana

Post  ursus Trešdiena 29 Oktobris 2014, 22:48

nu nu...

rudenī ammāriļi ne vienmēr zied,kaut kas tur jāievēro.

pavasarī ziedēs,īpaši ja forši sīpoli. gaidi BŪS !

Kur tu domā to spēku liks? vai arī dalīsies sīpoliņjos.

es neesmu specs,specs es bija iesmērēšanā Priecigs Razz

Pele sore bet tu esi sūdīga kopēja,ammāriļļi ir ļoti pieticīgi. tos nobendēt IR jāmāk Sad
ursus
ursus

Pisces Number of posts : 9978
Foruma reputācija : 23110
Join date : 08.08.13
Age : 83
Dzīvesvieta : šMugļi

Atpakaļ uz augšu Go down

Telpaugi un to kopšana Empty Re: Telpaugi un to kopšana

Post  Pele Trešdiena 29 Oktobris 2014, 22:51

ursus rakstīja:nu nu...

rudenī ammāriļi ne vienmēr zied,kaut kas tur jāievēro.

pavasarī ziedēs,īpaši ja forši sīpoli. gaidi BŪS !

Kur tu domā to spēku liks? vai arī dalīsies sīpoliņjos.

es neesmu specs,specs es bija iesmērēšanā Priecigs Razz

Pele sore bet tu esi sūdīga kopēja,ammāriļļi ir ļoti pieticīgi. tos nobendēt IR jāmāk Sad
viss cits aug, bet ar amariļļiem galīgi neiet Priecigs
Pele
Pele
Admin

Gemini Number of posts : 7162
Foruma reputācija : 90118
Join date : 27.02.13
Age : 40
Dzīvesvieta : Imanta

Atpakaļ uz augšu Go down

Telpaugi un to kopšana Empty Re: Telpaugi un to kopšana

Post  ursus Trešdiena 29 Oktobris 2014, 22:54

man tā ir ar citroniem,aplešiniem  un citiem citrusiem,vnk neaug Sad ne jau šadi tādi ,bet ĪSTI,POTĒTI.

manis dotie citrus koki pie māsas aug GRIEZDAMIES(pavairoti ar spraudeņiem).
ursus
ursus

Pisces Number of posts : 9978
Foruma reputācija : 23110
Join date : 08.08.13
Age : 83
Dzīvesvieta : šMugļi

Atpakaļ uz augšu Go down

Telpaugi un to kopšana Empty Re: Telpaugi un to kopšana

Post  ursus Trešdiena 29 Oktobris 2014, 22:57

nu bet ammāriļjoto aug...kā usnes dārzā...

Razz
ursus
ursus

Pisces Number of posts : 9978
Foruma reputācija : 23110
Join date : 08.08.13
Age : 83
Dzīvesvieta : šMugļi

Atpakaļ uz augšu Go down

Telpaugi un to kopšana Empty Re: Telpaugi un to kopšana

Post  Sponsored content


Sponsored content


Atpakaļ uz augšu Go down

Lapa 1 no 2 1, 2  Next

Atpakaļ uz augšu


 
Permissions in this forum:
Jūs nevarat atbildēt tematos šajā forumā