Orākuls
Vecuma ierobežojuma brīdinājums!
Šis ir forums pieaugušiem cilvēkiem.
Tas nozīmē, ja tev vēl nav 18 gadu,
gaidīsim tevi savā pulkā vēlāk Smile
Pārkāpuma gadījumā tavi vecāki tiks informēti! Orakuls

Garīgā brieduma un pašapziņas brīdinājums!
Ja nespēj pastāvēt par savu viedokli bez garīga disbalansa,
kā arī apzinies, ka sev netīkamas diskusijas rezultātā nespēj patstāvīgi pamest forumu;
Tev reģistrēšanās ir aizliegta!

Orakuls

Join the forum, it's quick and easy

Orākuls
Vecuma ierobežojuma brīdinājums!
Šis ir forums pieaugušiem cilvēkiem.
Tas nozīmē, ja tev vēl nav 18 gadu,
gaidīsim tevi savā pulkā vēlāk Smile
Pārkāpuma gadījumā tavi vecāki tiks informēti! Orakuls

Garīgā brieduma un pašapziņas brīdinājums!
Ja nespēj pastāvēt par savu viedokli bez garīga disbalansa,
kā arī apzinies, ka sev netīkamas diskusijas rezultātā nespēj patstāvīgi pamest forumu;
Tev reģistrēšanās ir aizliegta!

Orakuls
Orākuls
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs.

+5
Orākuls
Mīnusu Orkāns
Sviestc
jim-beam
Melvins
9 posters

Lapa 1 no 3 1, 2, 3  Next

Go down

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. Empty Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs.

Post  Melvins Pirmdiena 22 Septembris 2014, 14:43

Labdien!,

Izveidoju šādu bilžu un aprakstu galeriju. Domāju, ka daudziem būtu ar ko padalīties.
Topika ideja - savas tehnikas bilde ar īsu (kas vēlās, var garāku) aprakstu.
Laipni lūgtum Smile

Ievadam 2 mani momentuzņēmumi:

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. 20140831-132109.sized

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. 20140831-132039.sized

Apraksts:
Abās bildēs ir redzamas vairākas stereosistēmas:

1) Harman/Kardon, 1983 gads:
PM650 - pastiprinātājs,
TU610 - tuneris,
CD91C - kasešu deka.

2) Sony, 1979 gads:
TA-515 - pastiprinātājs,
ST-515 - tuneris,
TC-U5 - kasešu deka,
PS-515 - skaņuplašu atskaņotājs.

Papildus, neatkarīgās komponentes:
3) mazais Akai GX-4000D lentnieks - 2-ceļu lentu atskaņošanai,
4) lielais Sony TC-755 lentnieks - 4-ceļu atskaņošanai/rakstīšanai,
5) Akai GX-65D - kasešu deka,
6) Sony CDP-591 - CD atskaņotājs,
7) Sony SEQ-411 - ekvalaizers.

Turpinājums sekos...

Melvins,
Ar Smaidu pa Dzīvi Smile


Pēdējo reizi labojis Melvins Pirmdiena 22 Septembris 2014, 17:31; labots 2 reizes

_________________
Ej.Lido.Krīti.Celies.Ej.Lido.. .
Melvins
Melvins

Taurus Number of posts : 8006
Foruma reputācija : 23424
Join date : 25.02.13
Age : 54

Atpakaļ uz augšu Go down

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. Empty Re: Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs.

Post  jim-beam Pirmdiena 22 Septembris 2014, 14:48

A tie gadi obligāti ir jāmin?
Man teiksim tas galīgi nav svarīgi! Principā, jo jaunāka tahnika, jo tehnaloģiski attīstītāka manuprāt! Nāc!

_________________
baigais kupāts!!! Basketball
Sievieti BimBamam !
Es neesmu tajā vecumā, kad neko nesaprot un dara muļķības. Es esmu vecumā, kad tās dara apzināti un ar baudu.
jim-beam
jim-beam

Scorpio Number of posts : 17720
Foruma reputācija : 33188
Join date : 02.03.13
Age : 43
Dzīvesvieta : tur kur ir intresanti orakulam

Atpakaļ uz augšu Go down

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. Empty Re: Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs.

Post  Melvins Pirmdiena 22 Septembris 2014, 14:51

jim-beam rakstīja:A tie gadi obligāti ir jāmin?
Man teiksim tas galīgi nav svarīgi! Principā, jo jaunāka tahnika, jo tehnaloģiski attīstītāka manuprāt! Nāc!

Brīvi. Pēc vēlmes Smile
Man līdzīgi kā Sviestc'am - patīk vintāžas (vintage) tehnika, tāpēc arī abiem komplektiem pieliku klāt gadus.

Šie visi ir vidējas klases to laiku komplekti - nav tie vis-prastākie, nav arī nekādi Hi-Fi vis-lepnākie.
Ikdienas to gadu mājas tehnika Smile
(man mājās jāatrod vēl bildes (šīs vnk man bija tālrunī) - "Viktorija-003-Stereo" pilns komplekts Wink RRR ražojums.
tas Jums patiktu, te iederētos... vienīgais, es bildēt smuki nemāku - nav man attiecīgas tehnikas...)...

Lai nebūtu beztēma - vēl 3 bildes:

Pirms Sony TC-755 reiz bija "Olimps-004-Stereo" (tagad šams mājās vairs nav):

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. DSC02111.sized

Sony PS-515, no smukāka rakursa (skanot Boney M. singla vinilam):

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. DSC02054.sized

Unnn... kasetītes Smile

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. DSC01802.sized

Turpinājums sekos.

_________________
Ej.Lido.Krīti.Celies.Ej.Lido.. .
Melvins
Melvins

Taurus Number of posts : 8006
Foruma reputācija : 23424
Join date : 25.02.13
Age : 54

Atpakaļ uz augšu Go down

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. Empty Re: Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs.

Post  Melvins Otrdiena 23 Septembris 2014, 13:25

Svecināti!,

Šodien Jūsu uzmanībai tiek piedāvāts leģendārais "Маяк-205".

Ilgu laiku vēlējos iegūt savā īpašumā Маяк-205 (vai arī Маяк-203). Man ar šo aparātu saistās visnotaļ sentimentālas atmiņas - pirmās diskotēkas Jūrmalas Pionieru nometnē (ar ABBA, Boney M, Kiss, Nazareth), vēlāk jau - pirmie klausītie ieraksti pie paziņām... jo pašam mājās tik glauna aparāta vēl nebija.
Маяк-205 (citi uzskata, ka Маяк-203) bija pirmie PSRS ražotie tā saucamie - tautas Stereo magnetofoni, lentnieki (esot bijuši jau agrāk pāris Stereo modeļi, bet ne visai populāri un pieejami). Маяк'i bija pēc vella izturīgi - reti lūza un tika remontēti līdz bezsamaņai, un nodilušiem virsējiem paneļiem turpināja savu ceļu...
Labā stāvoklī šāds aparāts ir samērā pieklājīgs retums.
Kādu dienu mani sameklēja kāds labdaris sakot, ka viņam esot tāds Маяк-205. Labā stāvoklī, nenolietots.
Pilnīgi neticējās, bet Jā. Tiešām manā priekšā atradās izstrādājums ar vēl nenorautām rūpnīcas plombēm. Pat strādājošs.
Nopleķots nu baisi, ir pāris pamanāmi vizuāli defekti (nelieli), tomēr zem netīrumu kārtas viss izskatijās samērā smuki. Iekšēji jutu - ir jāņem ciet.
Protams, plombes nācās noplēst - atklājās, ka mans Маяк-205 ir ražots 1980-tā gada decembrī (īpašnieks kaut ko minēja par 1982. gadu, bet nu... pases un kases čeka nav).

Savādāk... Маяк-203 sāka ražot 1976 gadā.
1979. gadā viņu nomainīja Маяк-205, nedaudz modernizēts un ar tajos laikos modē nākošo melnu virsējo paneli.
Aparāts bija viegli paņemams aiz roktura un aiznesams - tam atsevišķs pastiprinātājs pat nebija nepieciešams, priekšējie skaļruņi nemaz tik slikti neskanēja...
Nē nu protams! - īsti skaņas cienītāji slēdza pie Stereo pastiprinātāja un labākas akustikas.
Šāds magnetafons tajos gados maksāja 320 rubļus (ja pareizi atceros, manas mammas mēnešalga tolaik bija ap 180 rubļiem).

Šis eksemplārs ir pilnībā pārjaukts un iztīrīts, saeļļots, uzliktas jaunas gumijas. Nomainīti C (armēņu elektrolītiņi)...
Viss darbojas Smile

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. Majak-205-5.sized

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. Majak-205-6.sized

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. Majak-205-7.sized


Pēdējo reizi labojis Melvins Trešdiena 24 Septembris 2014, 16:11; labots 3 reizes

_________________
Ej.Lido.Krīti.Celies.Ej.Lido.. .
Melvins
Melvins

Taurus Number of posts : 8006
Foruma reputācija : 23424
Join date : 25.02.13
Age : 54

Atpakaļ uz augšu Go down

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. Empty Re: Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs.

Post  Sviestc Trešdiena 24 Septembris 2014, 10:39

Labrīt!
Nu tad es jums tūlīt uzlikšu, jau nu nē, bet gan salikšu,
nu bildes.
Priecigs

Sāksim ar visvienkāršāko.
Ar Vesna 202-1 Stereo.
Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. Att-ls451.sized

Šāds magnetafons man bija neilgu laiku jo neapmierināja tā mono skaņa un arī tas, ka vāciņa kasetei nav.
tas ir jau pārdots. Smile

_________________
Murgošanas un muldēšanas Speciālists, kā arī 1984. gada disko dziesmu eksperts.
Sviestc
Sviestc

Number of posts : 30568
Foruma reputācija : 46289
Join date : 15.03.13
Dzīvesvieta : Pilsētas parkā

http://www.spsauto.lv

Atpakaļ uz augšu Go down

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. Empty Re: Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs.

Post  Sviestc Trešdiena 24 Septembris 2014, 10:50

Nākošā līmeņa, jau Stereo Kindzulis atkal , vēl līdz šim man piederošais, aperāts ir
mūzikas centrs Radiotehnika ML 6201.
Unikāls aperāts, trīs vienā.
Radio,skaņas pastiprinātājs un kasešu magnetafons + 2 skandas.
viss ir izjaucams ( 5 daļās ) un saliekams atpakaļ pāris minūšu laikā.

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. Att-ls465.sized

Strādā gan no 220 V gan no baterijām.

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. IMG-20130623-WA0002.sized

aperāts arī tika nedaudz uzlabots,lai tam varētu pievienot mp3 lasošu ierīci,
respektīvi, tam tika izveidota 12V strāvas izeja, lai taj var pievienot šo usb lasītāju.
Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. Att-ls522.sized.

Šo aperātu es klausos no rītiem, dzerot kafiju virtuvē. Kruta!

_________________
Murgošanas un muldēšanas Speciālists, kā arī 1984. gada disko dziesmu eksperts.
Sviestc
Sviestc

Number of posts : 30568
Foruma reputācija : 46289
Join date : 15.03.13
Dzīvesvieta : Pilsētas parkā

http://www.spsauto.lv

Atpakaļ uz augšu Go down

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. Empty Re: Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs.

Post  Sviestc Trešdiena 24 Septembris 2014, 11:36

Ejam tālāk!
Laiks pievērsties nopietnākiem aperātiem, kā piemēram

Karavella 203 stereo

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. Fotoatt-ls1086.sized

Leģendārs un unikāls plašu atskaņotājs, ja nekļūdos, tad vienīgais vertikālais,kāds jebkad tika ražots bijušajā psrs.

Nelielu uzlabojumu rezultātā, to var klausīties ne tikai tam pieslēdzot skandas "pa "tiešo", bet arī translējot,no tā nākošo skaņas signālu, caur tjūneri-pastiprinātāju uz tumbām, kas tomēr ievērojami uzlabo tā skanēšanas kvalitāti.

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. DSC00658.sized

Šo aperātu es klausos un dziedu tam līdz darbā. Cool

_________________
Murgošanas un muldēšanas Speciālists, kā arī 1984. gada disko dziesmu eksperts.
Sviestc
Sviestc

Number of posts : 30568
Foruma reputācija : 46289
Join date : 15.03.13
Dzīvesvieta : Pilsētas parkā

http://www.spsauto.lv

Atpakaļ uz augšu Go down

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. Empty Re: Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs.

Post  Melvins Trešdiena 24 Septembris 2014, 11:48

Sviestc rakstīja:
Sāksim ar visvienkāršāko.
Ar Vesna 202-1 Stereo.

Šāds man pusaudža gados ir bijis... ja pagadīsies Labā stāvoklī "pa ceļam" - nostaļģiski nopirkšu Smile
Starp citu, Tavs eksemplārs izskatās bijis nenolietots - parasti ap tiem regulātoriem / pogām uzraksti nodilst.
(tik vien, kā vāciņš trūcis).

Skaņa gan šamam bija pabaisa, ar šnākoņu un nedaudz fonu - pats viņš ir "mono".

_________________
Ej.Lido.Krīti.Celies.Ej.Lido.. .
Melvins
Melvins

Taurus Number of posts : 8006
Foruma reputācija : 23424
Join date : 25.02.13
Age : 54

Atpakaļ uz augšu Go down

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. Empty Re: Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs.

Post  Sviestc Trešdiena 24 Septembris 2014, 12:01

Turpināšu ar nelielu atkāpi.
Parunāsim par "vīrieša teritorijām" jeb "svētvietām". Smile
Kas tās tādas ir?
Kā vēsta luga "alu cilvēks", tās ir vietas, kur Sieviete nejaucas vīrieša dzīvē un tās tur arī netiek ielaistas, lai tur mēģinātu kaut ko "sakārtot" vai salikt pēc sava prāta. Cool
Un šādas vietas Vecim parasti ir bēniņi, pagrabs un garāžā.
Priecigs
Tā kā bēniņu un pagraba man nav, tad atliek tikai garāža, kur gan vairāk notiek šādi tādi tehnikas un to aksesuāru remonta darbi, nekā dejas un mūzikas klausīšanās, tapēc mans garāžas stereo centrs ir samērā pieticīgs.
90 gadu sākumā ražotā, jau plastmasīga Crying or Very sad  un apsolūti ne ekskluzīvs "noname" pārnēsājams mūzikas centrs ( radio+dubultkasetnieks ).
Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. -Audio-sturisa-tapsanas-hronik-12.sized

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. DSC00638.sized

lai gan jātzīmē, ka ja to neatskaņo caur viņa,plastmasa korpusa skaļruņiem, bet caur nedaudz labākām skandām,
tad skaņa, ir puslīdz o.k. Cool

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. DSC00168.sized

_________________
Murgošanas un muldēšanas Speciālists, kā arī 1984. gada disko dziesmu eksperts.
Sviestc
Sviestc

Number of posts : 30568
Foruma reputācija : 46289
Join date : 15.03.13
Dzīvesvieta : Pilsētas parkā

http://www.spsauto.lv

Atpakaļ uz augšu Go down

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. Empty Re: Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs.

Post  Sviestc Trešdiena 24 Septembris 2014, 12:26

Ejam tālāk, pārvācamies uz viesistabu, kur jau vairs nav tikai mana teritorija, un līdz ar ko platība,kuru es varu veltīt savas
arhaiskās audio tehnikas izvietošanai, jau ir stipri ierobežota.
Bēdīgs

Viens no aperātiem, kas te atrodas, ir plašu atskaņotājs
Universum F 2002.
Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. M-zikas-st-r-tis_1.sized

Tas ir 80 gadu sākuma, vācu ražojuma, jeb drīzāk pakojuma aperāts( ražots tas tika uz Onkio analoga( japāna ) bāzes).
Tam ir diska tiešā piedziņa, kvarca stabilizācija, pilna automātika un pat ar "repeat" funkciju ( ja iemiedz, plate spēlēs līdz rītam Priecigs ),un kas galvenais, šīm atskaņotājam ir pietiekoša pašmasa, lai tas spētu kvalitatīvu no plates nolasīt skaņu. Smile
82 gadā, kas tas tika ražots, tā cena bija 498 DM, kas tolaik pie mums bija aptuveni 12 mēnešu algu apmērā,vidēji,
nu godīgam padomju pilsonim. Cool

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. 004-universum-f2002_18364

_________________
Murgošanas un muldēšanas Speciālists, kā arī 1984. gada disko dziesmu eksperts.
Sviestc
Sviestc

Number of posts : 30568
Foruma reputācija : 46289
Join date : 15.03.13
Dzīvesvieta : Pilsētas parkā

http://www.spsauto.lv

Atpakaļ uz augšu Go down

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. Empty Re: Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs.

Post  Sviestc Trešdiena 24 Septembris 2014, 12:55

Nākošais viesistabas "brīnums" ir
1981 gada ražojuma lenšu magnetafonu Akai GX-77.
Ar ļoti savdabīgu dizainu,galviņu izvietojumu, ar reversa sistēmu un vēl dažiem ļoti savdabīgiem tehniskiem risinājumiem, dēļ kā visa,tas tiek uzskatīts par kulta modeli.

Par Akai GX 77

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. Fotoatt-ls0194_1.sized


Skaņa no kuras uz skandām tiek translēta caur samērā pieticīgu Grunding tjūneri ar izejas jaudu 40W, bet man un kaimiņiem
pietiek arī ar to.
Pagaidām.
Cool

Turklāt, manuprāt, arī vizuāli tas šim Akai magnetafonam piestāv un normāli iekļaujas viesistabas audio stūrīša kopējā dizainā.

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. Fotoatt-ls0195.sized

_________________
Murgošanas un muldēšanas Speciālists, kā arī 1984. gada disko dziesmu eksperts.
Sviestc
Sviestc

Number of posts : 30568
Foruma reputācija : 46289
Join date : 15.03.13
Dzīvesvieta : Pilsētas parkā

http://www.spsauto.lv

Atpakaļ uz augšu Go down

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. Empty Re: Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs.

Post  Melvins Trešdiena 24 Septembris 2014, 13:10

Komplekts "Victoria-003-Stereo". RRR uzsākts ražot 1977-jā gadā, sastāv no 5 blokiem - pastiprinātāja, tunera, skaņuplašu atskaņotāja un 2 tumbām.
Dotais komplekts gan vairāk ir tā kā 1980-tā gada salikums, jau ar modernāku skaņuplašu atskaņotāju un tumbām.

1) Tuneris ir pārbūvēts uz mūsdienu UĪV diapazonu (ķer SWH, SWH Rock, Radio 101 utt.) - skala gan palikusi vecā, ar vecajiem MHz cipariņiem (patiesībā šo pārbūvi nedaudz nožēloju... ne visai veiksmīgi izdevās. vajadzēja tomēr atstāt oriģinālu). Varbūt vēl ko šim aparātam mainīšu.

2) Skaņuplašu atskaņotājs "Radiotehnika-001-Stereo" - to laiku skaņas pērle. Sensoru vadība - adatas nolaišanās / pacelšanās notiek ar vieglu pirksta pieskaršanos vadības panelim. Līdzīgi arī pārslēdzas ātrumi - ātruma regulēšana ar stroboskopu.
Samērā moderns izstrādājums tiem laikiem. Dizaina jomā... es personīgi uzskatu, ka tas ir absolūts 80-to skaistums.

3) Pastiprinātājs - UKU-020, savu laiku leģenda (par UKU-020 vēl būs nedaudz sīkāk - vēl pāris bildes).

4) Akustika - 35AC-212. Vienas no populārākajām S-90, sāktas ražot tālajā 1980-jā gadā.
Varbūt, varbūt, varbūt... Pie Viktorijas-003 vairāk piederētos 35AC-001, bet viņas vizuāli man neliekas tik pievilcīgas kā bildē redzamās. Un jāpiezīmē, ka no 1980-tā gada Viktorija-003 komplekts tika komplektēts tieši ar šādām S-90, tā kā... reglaments nav pārkāpts.
Bildē iztrūkst ārējie tumbu sieti - gaida vēl restaurāciju (jāsameklē "pareizs" rūtains audums)...

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. Victoria-003-Stereo-1.sized

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. Victoria-003-Stereo-4.sized

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. Victoria-003-Stereo-6.sized

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. Victoria-003-Stereo-5.sized

Turpinājums sekos.


Pēdējo reizi labojis Melvins Trešdiena 24 Septembris 2014, 13:31; labots 2 reizes

_________________
Ej.Lido.Krīti.Celies.Ej.Lido.. .
Melvins
Melvins

Taurus Number of posts : 8006
Foruma reputācija : 23424
Join date : 25.02.13
Age : 54

Atpakaļ uz augšu Go down

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. Empty Re: Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs.

Post  Melvins Trešdiena 24 Septembris 2014, 13:16

Te nu viņš ir. Leģendārais UKUcis visā savā godībā Smile
Vai precīzāk teikt - Radiotehnika ražotais pirmais nopietnais (un iespējams! - arī vienīgais nopietnais), stereo-pastiprinātājs.
"YKY-020-CTEPEO", uzsākts ražot tālajā 1977. gadā. Izejas jauda pēc pases - 50W (sinusoīdā!, nevis "pīķī"), tajā laikā modernie bīdāmie potenciometri, jaudas indikatori un lampiņas. Ir arī MONO, klusāk, toņkompensācijas pogas, arī 3 filtri (200Hz, 5kHz, 10kHz) - nekad gan neesmu tā pa īstam sapratis šo filtru pielietojumu ikdienas klausītājam...
Klāt tādam parasti slēdza tautā tā sauktās S-90 (tolaik 4 omu) un dotais komplekts skaitījās tiem laikiem visai prestiža lieta. Parasti aktīvi tika izmantots arī dažādu ballīšu apskaņošanai.
Jūsu priekšā ir 1982. gada vasaras (augusta) ražojums. Potenciometri iztīrīti, samainīti visi elektrolītu C (izņemot milzeņus barošanā, tie vēl ir gana labi).

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. UKU-020-1.sized

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. UKU-020-6.sized

Ar cieņu pret PSRS tehniku.
(otrajā bildē augšējais UKU-020 ir notirgots - bieži kaut ko vācot tiek iegūti īpašumā vairāki eksemplāri...
un tad tiek izvēlēts labākais atstāšanai kolekcijā).

_________________
Ej.Lido.Krīti.Celies.Ej.Lido.. .
Melvins
Melvins

Taurus Number of posts : 8006
Foruma reputācija : 23424
Join date : 25.02.13
Age : 54

Atpakaļ uz augšu Go down

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. Empty Re: Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs.

Post  Melvins Ceturtdiena 25 Septembris 2014, 12:01

Gandrīz vai muzikālais komplekss 'Radiotehnika-101-Stereo'.
Gandrīz vai, jo atskaņotājs ir nedaudz cits - 'Ārija-102-Stereo'. Fakts tāds, ka komplektā ietilpstošais 'Radiotehnika-EP101-Stereo' izrādījās nedaudz sliktāks par augstāk minēto. Un par cik tajā laikā visu šo komplektu netirgoja kā komplektu, bet gan pa sastāvdaļām - tad katrs sev vēlamo komplektēja pa savam, jo īpaši tā kā abu atskaņotāju izmēri bija praktiski identiski.
(vēl šim komplektam nāca klāt tumbas (skat. zemāk bildi), kā arī diezgan smuks koka statīvs / galdiņš uz bīdāmiem ritentiņiem, uz kura visu šo tehniku savietot - man tāds nav.
Manuprāt šis ir populārākais no RRR ražotajiem kompleksiem visu gadu desmitu šķērsgriezumā.

'Radiotehnika-101-Stereo' tika uzsākts ražot 1983. gadā un tas sastāvēja no šādiem blokiem:
1) pastiprinātājs 'Radiotehnika U-101' - pamatā plānots darbam ar S-30 akustiku. Jauda bija pamaza, it īpaši, ja klāt vēlējās slēgt S-90 - tāpēc daudzi esošo pastiprinātāju 'mājas' apstākļos uzlaboja uz jaudīgāku;
2) uztvērējs 'Radiotehnika T-101' - labs uztvērējs (4 fiksētās stacijas, trokšņu slāpēšana utt). Mūsdienās gan pazaudējis savu praktisko nozīmi, jo PSRS laikos bija pilnīgi cits izmantojamo UĪV diapazons, savukārt īsos, vidējos un garos viļņus mūsdienās vairs praktiski neizmanto;
ps: starp citu - speciāli atstāts nepārbūvēts - kaut kādu LR jau ķer.
3) kasešu magnetafons 'Radiotehnika M-201' (bildē redzamais gan ir MP-7301 (pielāgots nākamajam kompleksam), praktiski neatšķiras no M-201 modeļa) - nu šī savulaik bija kulta lieta vai katrā mājā... mūsdienīgs dizains, izvelkama kasešu mehānisma atvilktne. Absolūts šiks. Papildus tam visam elektronisks lentas skaitītājs ar atmiņu, trokšņu slāpēšanas sistēma utt.
Tiek uzskatīts, ka M-201 ir ražotnes RRR labākais tautā laistais kasešu magnetafons.
Visi aparāti tika ietērpti dabīga koka korpusā un priekšpuse noformēta ar alumīnija paneļiem.
Tāds bija PSRS Hi-Fi.

Un skaņuplašu atskaņotājs:
4) 'Ārija-102-Stereo' - labākais no RRR un REMR kopražojumiem, kurā pirmo reizi tiek izmantots tiešs motora pievads (bez visvisādām gumiju pārejām). Un pats galvenais! - adata izgatavota pēc Dānijas firmas 'Ortofon' licences. Viss tiek vadīts ar sensoriem (automātiska adatas atgriešanās sākumstāvoklī gan neietilpst, kaut gribētos).
Šo Brīnumu uzsāka ražot 1987. gadā un šis ir uzskatāms par augstāko p-tu - rūpnīcas RRR sasniegumu skaņuplašu atskaņotāju ražošanas jomā.

Nu un akustika - bildē redzama ir S-30B (viena no).
Vairāk gan komplektam piederētos S-30 (tām nedaudz savādāks dizains). Diemžēl ideālā stāvoklī šādas skandas nesanāca atrast, toties S-30B ir kā 'odziņas' - ne buktītes, ne skrāpējuma... Un pēc analoga ir praktiski tās pašas S-30.
Man šis viss PSRS laikos ir bijs (izņemot uztvērēju T-101). Ne šis komplekts, protams. Tagad klausoties un salīdzinot S-30B un S-90 skanējumu pat iedomāties nevaru, kā ilgus gadus klausījos tieši S-30... Vēsture Smile

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. Popularais-Radiotehnika-101-St-1.sized

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. Popularais-Radiotehnika-101-St-2.sized

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. Popularais-Radiotehnika-101-St-3.sized

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. Popularais-Radiotehnika-101-St-4.sized

Piebilde - šī komplekta man mājās vairs nav. Notirgoju.

_________________
Ej.Lido.Krīti.Celies.Ej.Lido.. .
Melvins
Melvins

Taurus Number of posts : 8006
Foruma reputācija : 23424
Join date : 25.02.13
Age : 54

Atpakaļ uz augšu Go down

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. Empty Re: Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs.

Post  jim-beam Ceturtdiena 25 Septembris 2014, 12:32

nabaga bērni kuriem visi šitie sūdi pēc jūsu aiziešanas būs jāsavāc un jāizmet! EMO

_________________
baigais kupāts!!! Basketball
Sievieti BimBamam !
Es neesmu tajā vecumā, kad neko nesaprot un dara muļķības. Es esmu vecumā, kad tās dara apzināti un ar baudu.
jim-beam
jim-beam

Scorpio Number of posts : 17720
Foruma reputācija : 33188
Join date : 02.03.13
Age : 43
Dzīvesvieta : tur kur ir intresanti orakulam

Atpakaļ uz augšu Go down

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. Empty Re: Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs.

Post  Melvins Ceturtdiena 25 Septembris 2014, 12:53

jim-beam rakstīja:nabaga bērni kuriem visi šitie sūdi pēc jūsu aiziešanas būs jāsavāc un jāizmet! EMO

Smile
Kāpēc tad jāizmet?... šīs rotaļlietas kvalitatīvi atjaunotas "diezgan pieklājīgi" maksā.
Tās iespējams Tev ir tikai bildītes... bet šie aparāti visi ir ideāla darba kārtībā.

_________________
Ej.Lido.Krīti.Celies.Ej.Lido.. .
Melvins
Melvins

Taurus Number of posts : 8006
Foruma reputācija : 23424
Join date : 25.02.13
Age : 54

Atpakaļ uz augšu Go down

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. Empty Re: Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs.

Post  Mīnusu Orkāns Ceturtdiena 25 Septembris 2014, 21:04

Kāds gudrs un erudīts cilvēks ir Melvins.
Mīnusu Orkāns
Mīnusu Orkāns

Number of posts : 11
Foruma reputācija : 3631
Join date : 25.09.14

Atpakaļ uz augšu Go down

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. Empty Re: Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs.

Post  Melvins Piektdiena 26 Septembris 2014, 15:51

Sony TC-K15 - pavisam vienkārša, to laiku budžeta klases kasešu deka. 1979-tais gads Smile

Šis aparāts ir interesants / būtisks Melvinam "personīgu apsvērumu" dēļ. Ar šo viss sākās!
2009-tā gada 15-tais Septembris - līdz šim datumam Melvins savos uzskatos bija diezgan tuvs Džima viedoklim "jo jaunāka tehnika, jo tā ir labāka".
Šajā datumā Melvinam sagribējās jaunu interjera elementu - un viņš šo Sony ar Lielajiem bultiņ-indikatoriem vnk nopirka.
Un kā fascinēts... pēc aparāta apkopes klausijās vienu vecu kaseti pēc otras, skatījās bultiņ-indikatoros un kaifoja.
Viss. Sākās jauns atskaites p-ts. Vecā tehnika viņa acīs ieguva "dubultu vērtību".
No pagraba uz dzīvojamo telpu pārceļoja visa vecā tehnika - kasešu atskaņotāji, lentnieki, plates utt. utt.
Vecā tehnika diezgan ātri tika notirgota - un Tās vietā nāca vēl, un vēl, un vēl, tikai citi - vecāki aparāti smiekliņš
Melvins izteikti "saslima" ar vintage. Īpaši iecienīti viņam ir aparāti ar gaišā metāla priekšējiem paneļiem.

Protams, šī Sony aparāta Melvinam mājās vairs sen jau kā nav. Tāpat, kā fonā redzamo Olimpu.

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. Mans-audio-parks-1.sized

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. Mans-audio-parks-2.sized

_________________
Ej.Lido.Krīti.Celies.Ej.Lido.. .
Melvins
Melvins

Taurus Number of posts : 8006
Foruma reputācija : 23424
Join date : 25.02.13
Age : 54

Atpakaļ uz augšu Go down

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. Empty Re: Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs.

Post  Melvins Piektdiena 26 Septembris 2014, 16:01

Brīvdienu tests Smile

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. Vecuma-tests-1.sized

_________________
Ej.Lido.Krīti.Celies.Ej.Lido.. .
Melvins
Melvins

Taurus Number of posts : 8006
Foruma reputācija : 23424
Join date : 25.02.13
Age : 54

Atpakaļ uz augšu Go down

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. Empty Re: Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs.

Post  Orākuls Piektdiena 26 Septembris 2014, 16:52

Melvins rakstīja:Brīvdienu tests Smile

Ja saproti, ko kur var iebāzt, neesi nemaz tik vecs! Priecigs

_________________
Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. Orakulmusha.sized
Orākuls
Orākuls
Admin

Number of posts : 43657
Foruma reputācija : 104426
Join date : 23.02.13
Dzīvesvieta : Paradīze

https://orakuls.forumotion.com

Atpakaļ uz augšu Go down

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. Empty Re: Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs.

Post  Melvins Pirmdiena 29 Septembris 2014, 11:42

Nedaudz izvērstāks Harman/Kardon (83-ais gads).

Patiesībā... pie visa vainīgs ir Tornis, viņš mani šajā Harman/Kardon afērā ievilka - reiz piedāvājot par Labu cenu 80-to gadu tuneri un kasetnieku. Pēc pāris detaļu nomaiņas abiem - tie skanēja (pirms tam kasetniekam 1 kanāla izejā bija līdzstrāva, tunerim 1 kanāls klusāks).
Orientējoši 80-84-tie gadi, alumīnija paneļi, kasetniekam ir fantastiski smuks gaismas diožu indikators - absolūti fascinē.
Nu lūk... un tā šie abi palika pie manis, jo patika. Tornim - PALDIES.
Bilde ir uzņemta aptuveni nedēļu pēc iegādes - visi dubļi nomazgāti, viss ir uzpucēts un strādā.

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. Harman-Kardon-1.sized

(bilde bez zibspuldzes)
Miglaināk, bet te var redzēt Labi tos kasetnieka indikatorus Smile
Tunerim ir interesanta skala - šādi tas izskatās pie nenoķertas stacijas. Tiklīdz stacija ir noķerta, tā skala nodziest - un iedegas kreisajā sānā uztveršanas stipruma indikators. Un ja ir Stereo - tad zaļa gaismas diode šo papildus apliecina.
Smuki Smile
"Bildē bez zibspuldzes" var arī redzēt alumīnija paneļu patieso toni - tāds... absolūti Balts, nedaudz graudains, bet gluds alumīnijs. Klasika.

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. Harman-Kardon-2.sized

Nu šim es neticami ilgi briedu... Neticami ilgi. Neraksturīgi man. Otra puse noskatoties uz šo, ka es runāju par H/K pastiprinātāju pusgadu... man teica - "Ja Tu šo nopirksi!, tad man uzdāvināsi t-kreklu ar uzrakstu "the Best of Harman/Kardon" ". Nu!, tā arī būs jādara.. .
Jūsu priekšā Harman/Kardon PM650 - ne tas jaudīgākais (ir vēl PM660), bet pietiekami ņiprs (tīrie 50W uz 8 omiem, sinusoīdā - ar garantiju). 80-84-tie gadi, absolūts ne-digitalizācijas laikmets - ne pults, ne ciparu ieeju, viss analogs.
Citēšu no manuāļa: 83 Transistors, 2 FET's, 8 Diodes, 17 Zener Diodes, 3 Bridge Silicon Diodes, 2 Varistors.
Iegādāts ar JānisF (vai Long John) starpniecību no eBay - PALDIES viņam.
eBay tirgonis bija nedaudz pie-melojies - minējis defektus, kurus es neatradu. Toties apzināti bija retušējis pāris korpusa skrambas bildēs... Nu nekas.
Tika nomainītas visas priekšējā paneļa lampočkas, dubļi no priekšējā paneļa un korpusa nonāca nost neticami biezā kārtā.

ps: starp citu - Jūs pašlaik redzat Pirmais pastiprinātāja priekšējo paneli šura
(man ir mājās palikušas šī PM650 "iekšas" + korpuss, priekšējais panelis no cita aparāta).

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. Harman-Kardon-3.sized

Nu un te 80-to gadu komplektiņš visā krāšņumā. Man patīk - askētiski un vienkārši.
Te var redzēt To noskaņoto tuneri, kad skala nedeg un ir Stereo.

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. Harman-Kardon-4.sized

Vēl viena komplektiņa bilde... Gribētos tā kā CD atskaņotāju no šīs sērijas, bet tieši no šīs 80-to līnijas tādu neatrodu (H/K CD atskaņotājus uzsāka ražot nedaudz vēlāk). Vēl ir pieejams līdzīga dizaina H/K LP atskaņotājs, bet šo gadu... viņi tomēr bija "viduvēji" - Sony, Technics u.c. tolaik bija labāki.
Viss.

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. Harman-Kardon-5.sized

Šis komplekts man vēl joprojām ir mājās Smile
Pastiprinātājs pārsvarā atskaņo visu Stereo - viņam tiešām ir Labs skanējums.
Kasetnieks tiek izmantots reti - ir labāki aparāti mājās. Radio?... nu jā. Šad/tad tiek ieslēgts.

Turpinājums sekos.

_________________
Ej.Lido.Krīti.Celies.Ej.Lido.. .
Melvins
Melvins

Taurus Number of posts : 8006
Foruma reputācija : 23424
Join date : 25.02.13
Age : 54

Atpakaļ uz augšu Go down

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. Empty Re: Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs.

Post  Melvins Trešdiena 01 Oktobris 2014, 11:52

Mazais, Mr. Necilais AKAI GX-4000D.

Nesenā manā īpašumā nonāca kvalitatīvi ierakstītas 2-ceļu lentas (19,05cm/s, 550m). Šādas lentas savulaik kalpoja, kā tādi... "pus-studijas" kvalitatīvi ieraksti, no kuriem (pie vēlmes, protams) varēja tālāk tiražēt 4-ceļu ierakstus vai kasetes.
Šos ierakstus, principā var arī klausīties uz 4-ceļu trakta, nedaudz gan pārregulējot atskaņojošo galvu... bet tas tomēr nav īsti Ok.

Un lūk - mērķis bija zināms un nosprausts. No eBay tika iepirkts samērā vienkāršs AKAI maģītis, kuram 4-ceļu atskaņojošās galvas vietā tika uzlikta 2-ceļu galva, attiecīgi pārregulēts trakts (pats aparāts arī tika savests kārtībā, protams!).

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. AKAI-GX-4000D-uz-2-celiem-1.sized

Lācīša vēders. Pēc būtības šis AKAI ir viens no prastākajiem to gadu lentniekiem - ražots no 1978-tā līdz 1984-tam gadam, dažādās modifikācijās.
Varētu pat savilkt / atrast līdzības ar augstāk minēto PSRS leģendu "Маяк-205", ar vienu gan būtisku niansi - AKAI ir nostrādāts 10x Labāk Smile
Lenta netiek bojāta ar visādiem piespiedējiem pie galvas, virsū ir melnās stikla-ferrītenes, mehānismam ir maigāks nostiepums, tīšana utt. utt.

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. AKAI-GX-4000D-uz-2-celiem-2.sized

Abi R2R brāļi kopā Smile Lielais Sony un Mr. Necilais AKAI (te starp citu viņam vēl ir noņemti koka apdares sānu paneļi, nācās nedaudz stūrus vietām piebeicēt).

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. AKAI-GX-4000D-uz-2-celiem-5.sized

Nu un šis albums (pēdējās 2-as bildes) man saucās "Vienna", 16/05/2013. Tur pašlaik šis albums arī skan, 16-tā Maija vakarā.

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. Vienna-1.sized

Un šādi izskatās pielikums 2-ceļu lentai:
1) pamatsaraksts - no kura nepieciešamības gadījumā var piekopēt vēl klāt saraksta kopijas,
2) n-tās jau gatavas saraksta kopijas - ieraksti!, pieliec klāt kopijai gatavu sarakstu.
2-ceļu lentas ir ierakstītas tikai no 1 puses - attin lentu atpakaļ, noklausies - liec atpakaļ kastē.
Lentas sākumā ir 0dB pilottonis - pareiza līmeņa pieregulēšanai, kopēšanas vajadzībām.

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. Vienna-2.sized

Turpinājums sekos.

_________________
Ej.Lido.Krīti.Celies.Ej.Lido.. .
Melvins
Melvins

Taurus Number of posts : 8006
Foruma reputācija : 23424
Join date : 25.02.13
Age : 54

Atpakaļ uz augšu Go down

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. Empty Re: Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs.

Post  Edgars Pirmdiena 09 Februāris 2015, 23:36

*impji, man vajag Mikrofons 89 LP!

Steidzami!

kam nav, tas ats*kā Rinkevičam, kam ir, tas pieved man to *uiņu uz ķengaragu apmaiņā pret 5eur Ideja

_________________
LR2 toreiz uzskatīju un joprojām uzskatu par tādu atkritumu, ka labāk klausītos mirstošu kucēnu gaudās, nekā ļautu šlāgeriem izvarot savas smadzenes. ©️cehs.lv
Edgars
Edgars

Aries Number of posts : 17221
Foruma reputācija : 28085
Join date : 25.02.13
Age : 41
Dzīvesvieta : Stabu iela

http://natribu.org/lv/

Atpakaļ uz augšu Go down

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. Empty Re: Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs.

Post  Melvins Otrdiena 10 Februāris 2015, 01:18

Edgars rakstīja:*impji, man vajag Mikrofons 89 LP!

Steidzami!

kam nav, tas ats*kā Rinkevičam, kam ir, tas pieved man to *uiņu uz ķengaragu apmaiņā pret 5eur Ideja

Shocked
kam Tev tā LP?... būšu Lāčplēša 56 bodē - paskatīšu.
(man ir palietota kopija, no tās nevēlos šķirties).
nekāds baisais retums jau nav... vēlāk paskatīšu FB, ka tik tur domubiedru grupā lietotu par 3EUR netirgoja...
(5EUR maksātu jauna, brand new).

_________________
Ej.Lido.Krīti.Celies.Ej.Lido.. .
Melvins
Melvins

Taurus Number of posts : 8006
Foruma reputācija : 23424
Join date : 25.02.13
Age : 54

Atpakaļ uz augšu Go down

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. Empty Re: Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs.

Post  Edgars Otrdiena 10 Februāris 2015, 08:27

Melvins rakstīja:
kam Tev tā LP?...
pats nezinu aiwa




_________________
LR2 toreiz uzskatīju un joprojām uzskatu par tādu atkritumu, ka labāk klausītos mirstošu kucēnu gaudās, nekā ļautu šlāgeriem izvarot savas smadzenes. ©️cehs.lv
Edgars
Edgars

Aries Number of posts : 17221
Foruma reputācija : 28085
Join date : 25.02.13
Age : 41
Dzīvesvieta : Stabu iela

http://natribu.org/lv/

Atpakaļ uz augšu Go down

Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs. Empty Re: Audio un video tehnika, stereosistēmas, mājas kinozāles - bildēs.

Post  Sponsored content


Sponsored content


Atpakaļ uz augšu Go down

Lapa 1 no 3 1, 2, 3  Next

Atpakaļ uz augšu

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Jūs nevarat atbildēt tematos šajā forumā